Powiat słupski na wakacyjny wypoczynek

18 Sierpnia 2020
Fot. Powiat Słupski 

Powiat słupski, który w ramach umowy partnerskiej współpracuje z powiatem kieleckim, ma do zaoferowania turystom wiele atrakcji. Osobom, które jeszcze nie zdążyły skorzystać z urlopu, podpowiadamy, co warto tam zobaczyć.

Na terenie powiatu słupskiego znajduje się Słowiński Park Narodowy – jeden z 23 parków narodowych w Polsce. Unikatowe są tu ruchome wydmy, które na myśl przywodzą pustynie. Jednym z takich pól wydmowych jest Wydma Czołpińska, zlokalizowana w pobliżu miejscowości Czołpino (na zachód od Łeby). O szczególnej wartości przyrodniczej Słowińskiego Parku Narodowego świadczy objęcie go programem UNESCO MAB „Człowiek i Biosfera”. Założeniem programu jest utworzenie globalnej sieci rezerwatów biosfery.

Zwiedzając powiat słupski nie sposób nie zajrzeć do Ustki, która położona jest u ujścia rzeki Słupi do Morza Bałtyckiego. Bałtyk, poza bogatą ofertą sportów wodnych i plażowych, daje możliwość skorzystania z rejsów statkami wycieczkowymi i połowów ryb z kutrów. Warte zobaczenia są również latarnie morskie w Ustce i Czołpinie – dwie z dziesięciu leżących na pomorskim szlaku latarni morskich.

Teren powiatu słupskiego urzeka również przymorskimi jeziorami i wyjątkowym, urozmaiconym morskim krajobrazem. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego pięknego miejsca.

Więcej informacji o atrakjach turystycznych w powiecie słupskim znaleźć można na stronie: https://powiat.slupsk.pl/katalog/dla-turystow.

 

do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów