Wszystkie gminy

Znaleziono wiadomości: 9530.

„Stop przemocy w rodzinie” - konferencja
„Stop przemocy w rodzinie” - konferencja 4.10 2022

„Stop przemocy w rodzinie” - konferencja

W Hotelu Kameralnym w Kielcach 7 października o godzinie 10.15 odbędzie się konferencja „Stop przemocy w rodzinie”, którą organizuje PCPR w Kielcach. Jest ona elementem projektu  realizowanego przez PCPR w Kielcach w ramach Programu osłonowego Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Wspieranie jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” - edycja 2022.

Kulinarna uczta w Ciekotach
Kulinarna uczta w Ciekotach 3.10 2022

Kulinarna uczta w Ciekotach

„Kaszę pod leśną pierzynką” autorstwa KGW Dąbrowianki z gminy Masłów uhonorowano Złotą Patelnią Starosty Kieleckiego Mirosława Gębskiego w kategorii „Jak to drzewiej jadano - dania świętokrzyskie” podczas niedzielnego II Festiwalu Smaków Babiego Lata zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Kielcach i gminę Masłów. Najlepsze smaki lata z owoców i warzyw zamknęły w słoikach KGW  Strawczynek oraz KGW Sasanki.  

W Łopusznie zagrali w tenisa
W Łopusznie zagrali w tenisa 3.10 2022

W Łopusznie zagrali w tenisa

W Powiatowym Zespole Szkół w Łopusznie odbył się Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty. Do rywalizacji stanęło ponad 40 zawodników z kilkunastu gmin. Kilkugodzinne rozgrywki wyłoniły zwycięzców.

Wielki Finał KGW "Polska od Kuchni"
Wielki Finał KGW "Polska od Kuchni" 3.10 2022

Wielki Finał KGW "Polska od Kuchni"

Starosta kielecki Mirosław Gębski uczestniczył w Wielkim Finale Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni”, który się odbył na błoniach PGE Narodowego w Warszawie.  

O zdrowiu emocjonalnym i psychicznym seniorów
O zdrowiu emocjonalnym i psychicznym seniorów 30.09 2022

O zdrowiu emocjonalnym i psychicznym seniorów

W Starostwie Powiatowym w Kielcach odbyło się seminarium poświęcone tematyce emocji, stresu i zdrowia psychicznego. Spotkanie, podczas którego poszczególne problemy omawiali specjaliści, dedykowane było seniorom.

Wodne bezpieczeństwo dla seniorów
Wodne bezpieczeństwo dla seniorów 30.09 2022

Wodne bezpieczeństwo dla seniorów

Seniorzy - członkowie Rady Seniorów Powiatu Kieleckiego - wzięli udział w jednodniowych warsztatach z zakresu bezpieczeństwa na obszarach wodnych. Nad zalewem w Cedzynie przypominali sobie podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku.

Zapraszamy na Forum dla Młodzieży
Zapraszamy na Forum dla Młodzieży 30.09 2022

Zapraszamy na Forum dla Młodzieży

Mirosław Gębski- Starosta Kielecki i Stefan Bąk- Przewodniczący Zespołu koordynującego realizację Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2018-2022 SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ MŁODZIEŻ do udziału w FORUM zdrowia psychicznego dla młodzieży- czynniki wspierające i zapobiegające kryzysom.

Zakończenie naboru o zorganizowanie prac interwencyjnych
Zakończenie naboru o zorganizowanie prac interwencyjnych 30.09 2022

Zakończenie naboru o zorganizowanie prac interwencyjnych

Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach informuje, że z dniem 3.10.2022 r. zamyka nabór wniosków o zorganizowanie prac interwencyjnych.

Dobre tempo prac na drogach w Daleszycach
Dobre tempo prac na drogach w Daleszycach 29.09 2022

Dobre tempo prac na drogach w Daleszycach

Ponad 2,7 mln zł kosztować będzie remont i przebudowa dróg w miejscowości Suków - Mójcza oraz dwóch przejść dla pieszych w Borkowie i Daleszycach.

Droga w Chrustach oficjalnie oddana do użytku
Droga w Chrustach oficjalnie oddana do użytku 28.09 2022

Droga w Chrustach oficjalnie oddana do użytku

Ma ponad 1200 metrów długości, jezdnię o szerokości 5,5 metra, bezpieczny chodnik oraz nowe oznakowanie. W Chrustach w gminie Zagnańsk oficjalnie oddano do użytku kierowców i pieszych przebudowany odcinek drogi powiatowej. Realizacja tego zadania trwała blisko rok.

do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów