W Nowinach rozpoczęli sezon na dwóch kółkach!

2 Kwietnia 2019
 

Rodzinne Rajdy Rowerowe w tym roku w zupełnie nowej odsłonie i z mnóstwem atrakcji – specjalnie dla mieszkańćów Sitkówki Nowin.

Doskonale wiemy, że Wasze kalendarze pękają w szwach. Dlatego zdecydowaliśmy się zaplanować już teraz rajdy rowerowe na cały sezon. Będziemy spotykać się raz w miesiącu od marca do września, za każdym razem udając się w innym kierunku. Terminy: 28 kwietnia, 26 maja, 16 czerwca, 28 lipca, 25 sierpnia, 22 września. Spotykamy się o godz. 13.30 pod basenem „Perła” w Nowinach. I, co do zasady, wszystkie nasze rajdy będą rozpoczynać się o tej godzinie i w tym miejscu.

Trasy

Trasy rajdów będą zróżnicowane, a ich długość każdorazowo będzie wynosić ok. 25 km. Jesteśmy przygotowani na to, że będziecie ze swoimi pociechami, które poruszać się będą zarówno na rowerach, jak w przyczepkach. Staramy się dobierać trasy w ten sposób, by wszyscy, bez względu na wiek, mogli w nich uczestniczyć.

Co ze sobą zabrać?

Nasze rajdy rowerowe nie są może zbyt wymagające, niemniej jednak doświadczenie podpowiada nam, że o kilku rzeczach warto pamiętać. Na przykład – o rowerze;) To oczywiste, ale warto, by każdy z Was miał także kask rowerowy i rękawiczki. Weźcie ze sobą wodę, batony, ciepłą bluzę (najlepiej typu windstoper) i okulary, które ochronią Was nie tylko przed słońcem, ale i wiatrem czy kurzem. I, co najważniejsze, wyśmienity humor.

Po każdym rajdzie zapraszamy Was na gorącą kiełbaskę z grilla, o to nie musicie się martwić.

Nagrody dla wytrwałych

Każdy, kto w specjalnej książeczce zbierze podczas wszystkich rajdów pięć spośród siedmiu pieczątek, otrzyma nagrodę. Oczywiście, będzie to coś, co przyda się każdemu rowerzyście. Przewidujemy również konkursy i niespodzianki podczas każdego z rajdów. Jakie? Przekonacie się o tym uczestnicząc w nich, do czego serdecznie Was zachęcamy!

Partnerzy

Organizatorami Zakręconych! Rodzinnych Rajdów Rowerowych są gmina Sitkówka-Nowiny i Gminny Ośrodek Kultury „Perła” w Nowinach.

do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów