Ciekawe inicjatywy w Nowinach

28 Kwietnia 2019

 

W ostatnim czasie grupy mieszkańców gminy Sitkówka - Nowiny otrzymały dofinansowania na realizowane przez siebie projekty. Dzięki temu powstanie m.in. Klub Rodzinny, a na terenie gminy zostanie zorganizowanych wiele wydarzeń.

 Miejsce dla rodzin w Woli Murowanej

Stowarzyszenie Siła Woli uzyskało dofinansowanie w ogólnopolskim Konkursie Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. W tegorocznej edycji złożono 3276 wniosków. Dofinansowanie uzyskało 141 organizacji, w tym zaledwie pięć z województwa świętokrzyskiego. Warto podkreślić, że po raz pierwszy w historii dofinansowanie otrzymało stowarzyszenie z terenu gminy Sitkówka-Nowiny.

W ramach projektu „Klub Rodzinny W-spólnie O-rganizujemy L-okalną A-ktywność” w Woli Murowanej powstanie miejsce wsparcia i rozwoju dla najmłodszych mieszkańców gminy Sitkówka-Nowiny. Zarówno dzieci, jak i rodzice będą mieli miejsce do spotkań. W projekcie zaplanowano cykl zajęć aktywizujących mieszkańców w 2019 r. m.in. zajęcia nordic walking, zumba, nauka języka angielskiego dla dzieci, aqua aerobic czy pikniki rodzinne.

- Przedsięwzięcia zaplanowane w projekcie ukierunkowane są na rozwój najmłodszych mieszkańców i ich rodziców – mówi Aneta Wajs ze stowarzyszenia Siła Woli. – Naszym priorytetem jest aktywizacja mieszkańców sołectwa Wola Murowana, a przy okazji – budowanie relacji międzypokoleniowych – dodaje prezes stowarzyszenia Kamila Piotrowicz.

Dwa projekty z „małego” FIO

Stowarzyszenia i grupy nieformalne starały się również o dofinansowanie z kieleckiego stowarzyszenia Integracja i Rozwój. Tu również z sukcesami.

Dzięki otrzymanemu wsparciu nieformalna grupa Koło Gospodyń Nowoczesnych zorganizuje festyn z okazji Dnia Dziecka w Nowinach. – Trampoliny, klowni, teatrzyk i mnóstwo zabawy czekają na wszystkich, którzy zdecydują się spędzić z nami niedzielne popołudnie, dokładnie 2 czerwca na placu przy kościele w Nowinach – mówi jedna z inicjatorek Ilona Caban. – Przygotowania idą pełną parą. Jestem przekonana, że każdy znajdzie tu coś dla siebie – dodaje.

Z kolei stowarzyszenie Siła Woli otrzymało środki na rozwój. - Jedną z barier rozwoju organizacji pozarządowych w Polsce jest niski stopień rozwoju profesjonalizmu i przewaga działań amatorskich. Przez to nie są oni traktowani jako poważni zleceniobiorcy, mogący realizować specjalne usługi – podkreśla prezes Kamila Piotrowicz. – Dlatego zdecydowaliśmy się doposażyć nasze stowarzyszenie w niezbędny sprzęt, by móc jeszcze bardziej zaangażować się w rozwój środowiska lokalnego – podkreśla.

Z inicjatyw stowarzyszeń cieszy się wójt Sebastian Nowaczkiewicz.  – Inicjatywy mieszkańców zawsze spotykają się z moją przychylnością. To właśnie oni najlepiej wiedzą, czego oczekują i co jest dla nich najlepsze. To dobrze, że mamy partnerów, którzy wraz z nami starają się zmieniać na lepsze naszą gminę – podkreśla.

 

Ciekawe inicjatywy w Nowinach Ciekawe inicjatywy w Nowinach
2

Ciekawe inicjatywy w Nowinach

do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów