Wernisaż wystawy "Moja Polonia" Katarzyny Sorn

13 Listopada 2019

Centrum Edukacji i Kultury “Szklany Dom” – Dworek S. Żeromskiego w Ciekotach zaprasza na wernisaż wystawy „Moja Polonia” Katarzyny Sorn, który odbędzie się w najbliższą sobotę 16 listopada o godz.17.00.

Na wystawę składają się mixmediowe olejne i pastele, których tematyką są człowiek i natura.

Pani Katarzyna Sorn w środowisku zasłynęła jako twórczyni cyklu pasteli z jabłkami w roli głównej, ale również portrecistka znanych osób. Przygotowywała je np. na prezydenta RP Andrzeja Dudy, czy biskupa radomskiego Henryka Tomasika. Obrazy artystki w swoich domach ma wielu mieszkańców województwa świętokrzyskiego

Katarzyna Sorn to menadżerka kultury, dziennikarz, przewodnik świętokrzyski, społecznik, animator, nauczyciel muzyki i plastyki, poetka, malarka.  Ma na swoim koncie ponad 30 wystaw indywidualnych oraz udział w wielu zbiorowych. Jest ilustratoką felietonów Pelagii Borowskiej "Na babski rozum". Laureatką konkursu poezji – Wąglany 2000. Od dwóch lat jest komisarzem plenerów artycznych "wSTĄP-art", które odbywają się na terenie gminy Staporków. Tworzy w dziedzinie pastelu, malarstwa olejnego, akwarelowego oraz mixmediów. Tematyką jej prac jest człowiek, a szczególnie portret oraz natura.

Pracuje jako dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie, mieszka w Końskich.  Ukończyła dziennikarstwo z prasoznawstwem na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym Jana Kochanowskiego w Kielcach, studia podyplomowe w zakresie administracji i zarządzania w kulturze na Wyższej Szkole Handlowej im. Króla Stefana Batorego w Piotrkowie Trybunalskim oraz wychowanie muzyczne i plastyczne w Instytucie Studiów Podyplomowych "Andrago" w Kielcach. Przez 18 lat była zawodowo związana z koneckim oddziałem „Echa Dnia”. W 2002 roku za działalność twórczą otrzymała odznakę Zasłużonego Działacza Kultury. Za działalność na rzecz środowisk weteranów otrzymała wiele odznak i odznaczeń. Jest honorowym członkiem Armii Krajowej oraz przewodnikiem turystycznym przy PTTK w Końskich ; od 2017 r. członkinią Zarządu PTTK w Końskich oraz członkinią Komisji nad Zabytkami przy PTTK. Przez cztery lata była jurorem Folk Fest na Kuźnicach Koneckich. Czynnie uczestniczy w działalności charytatywnej na rzecz mieszkańców powiatu koneckiego.

W 2018 roku otrzymała Markę Konecką, prestiżową nagrodę Powiatu Koneckiego, za osiągnięcia i działalność w zakresie kultury. Rok wcześniej została Kobietą Przedsiębiorczą w powiecie koneckim. Inicjatorka wielu ciekawych wydarzeń, w tym wspierających środowiska kobiet – Stąporkowski Spacer Mentoringowy inspirowany Global Mentoring Walk.

do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów