Zespoły z powiatu najlepsze w województwie

31 Stycznia 2019

 
Zespół Pieśni Ludowej z Marzysza zwyciężył w 26. finale Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek. 

Wojewódzki finał odbył się tradycyjnie w ostatnią niedzielę stycznia we włoszczowskim Domu Kultury. Na scenie sali widowiskowo-kinowej zaprezentowało się 19 wykonawców z całego regionu. Byli to laureaci przeglądu rejonowego w Jędrzejowie. Podczas włoszczowskiego finału publiczność mogła usłyszeć najpiękniejsze polskie pieśni bożonarodzeniowe, w tym między innymi zapomniane pastorałki. Wykonawców oceniała pięcioosobowa Rada Artystyczna w składzie: doktor Jerzy Szczyrba, Michał Stachurski, Radosław Pach, ksiądz Kamil Samiczak i siostra Agata Krysińska.
W kategorii zespołów ludowych pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 1500 złotych zdobył Zespół Pieśni Ludowej z Marzysza. Drugie miejsce zajął zespół śpiewaczy Górnianecki z Górna, który otrzymał nagrodę w wysokości 1000 złotych. Trzecie miejsce i nagrodę 500 złotych zdobył zespół śpiewaczy Modrzewianki z Nowej Słupi.
 
Zespół z Marzysza zaprezentował najwyższy poziom, dzięki czemu udało mu się zdobyć pierwszą nagrodę.
- Konkurenci również reprezentowali się świetnie, dlatego docenienie nas przez jury smakuje podwójnie mocno i napawa nas dumą, że mogliśmy reprezentować w tym konkursie naszą gminę i wygrać – mówili na gorąco, tuż po ogłoszeniu wyników artyści z Marzysza. Serdecznie gratulujemy!
 
Mateusz Fąfara
do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów