Zapasy w Bodzentynie

28 Marca 2019
 

W bodzentyńskim gimnazjum odbył się II Otwarty Turniej Gór Świętokrzyski Młodziczek i Młodzików oraz Dzieci w zapasach w stylu wolnym.

Na Turniej przyjechali wybitni goście: Andrzej Supron - Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego, trzynastokrotny mistrz Polski, dwukrotny mistrz Europy, mistrz świata i medalista olimpijski, oraz Stanisław Krzesiński – polski zapaśnik, olimpijczyk i najlepszy polski trener zapaśników.

W sumie do zawodów przystąpiła ponad dwieście sześćdziesięciu zawodników z całej Polski, jak również z Węgier i Rumunii. 

Jeszcze przed uroczystym otwarciem, miało miejsce ważne wydarzenie dla jednej z zawodniczek „GULIWERA” – Klaudii Hajdenrajch, która została wyróżniona przez Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn za zajęcie II miejsca w Pucharze Polski Kadetek w zapasach kobiet. Nagroda w postaci stroju sportowego oraz obuwia została współfinansowana przez Burmistrza oraz  Zarząd ULKS „GULIWER”.

W imieniu Organizatorów Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzej Supron złożył  podziękowania Burmistrzowi Bodzentyna za wsparcie organizacji II Turnieju Gór Świętokrzyskich.

Następnie długo oczekiwanym przez zawodników momentem było uroczyste otwarcie turnieju, którego dokonał gospodarz gminy Dariusz Skiba. Burmistrz gorąco powitał wszystkich w pięknej miejscowości jaką jest Bodzentyn, położony w samym sercu Gór Świętokrzyskich.

– Bardzo się cieszę, że możemy być świadkami doniosłego wydarzenia, jakim  jest wizyta tak wspaniałych i historycznych zapaśników jakimi są Andrzej Supron i Stanisław Krzesiński, którzy dają  siłę i motywację. Wszystkim zawodnikom życzę  sukcesów i  bezpiecznych zawodów. Ogromne podziękowania i wyrazy szacunku kieruję do Karola Kucharczyka – Prezesa i Zbigniewa Płaczkowskiego - trenera ULKS „GULIWER”, którzy z pełną determinacją dbają o to, abyście mogli tutaj bezpiecznie realizować swoje marzenia.

Po oficjalnym otwarciu turnieju głos zabrał Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzej Supron, który serdecznie podziękował organizatorom za zaproszenie. Jak sam przyznał był mile zaskoczony, bowiem spodziewał się, iż w Bodzentynie zapasy dopiero się tworzą:  – To co zobaczyłem przeszło moje oczekiwania. Dwustu sześćdziesięciu młodych adeptów sztuki walki jaką są zapasy, robi wrażenie. Prezes wyraził nadzieję, że spośród uczestników turnieju wyrosną przyszli mistrzowie. Zwracając się do organizatorów i uczestników turnieju wyraził zadowolenie z międzynarodowej formuły zawodów. Na zakończenie pogratulował organizatorom, a trenerom i rodzicom życzył, aby ich pociechy osiągnęły sukces.

Leszek Wnętrzak w imieniu Marszałka Województwa Świętokrzyskiego powitał w szczególności tych, którzy przyjechali do naszego regionu. Wyraził również zadowolenie ze stwarzania tak doskonałych warunków do realizowania swojej pasji, którą są zapasy. Podziękował organizatorom, Burmistrzowi Bodzentyna, a także dyrektorom szkół, którzy udostępnili obiekt oraz życzył zawodnikom i zawodniczkom udanych zawodów.

Podczas Turnieju spośród 25 startujących drużyn najlepiej spisali się reprezentanci ULKS „Guliwer”, którzy w klasyfikacji drużynowej wywalczyli pierwsze miejsce.

UMiG Bodzentyn

 

 

 

do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów