Turniej Wiedzy Pożarniczej

25 Marca 2019
 

Wzorem lat ubiegłych  22 marca br. w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Bodzentynie odbyły się XLII gminne eliminacje  do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom”. W turnieju wzięło udział 44  uczniów w trzech grupach wiekowych, reprezentując szkoły: Szkoła Podstawowa w Bodzentynie,   Szkoła Podstawowa w Woli Szczygiełkowej, Szkoła Podstawowa w Leśnej, Szkoła Podstawowa w Świętej Katarzynie, Szkoła Podstawowa w Psarach – Starej Wsi, Szkoła Podstawowa w Śniadce, Gimnazjum w Bodzentynie, Gimnazjum we Wzdole Rządowym, Powiatowy Zespół Szkół w Bodzentynie,

Nad sprawnością przebiegu eliminacji czuwała komisja na czele z zaproszonymi gośćmi: mł.bryg. Piotrem Witoniem, mł.bryg. Rafałem Wójcikiem, Katarzyną Klepacz koordynatorem medycznym z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, Maciejem Świderskim Prezesem Zarządu Oddziału Miejsko- Gminnego Związku OSP RP w Bodzentynie oraz Markiem Białkiem Komendantem Gminnym Ochotniczych Straży Pożarnych w Bodzentynie. Uczestnicy konkursu w ciągu 30 min. sprawdzali swoja wiedzę na temat przepisów przeciwpożarowych, rozwiązując test.

Po sprawdzeniu prac komisja wyłoniła laureatów tegorocznej edycji Konkursu w poszczególnych grupach wiekowych:

 I grupa wiekowa (klasy I-VI szkół podstawowych):

I miejsce – Adam Kołodziejski
II miejsce –  Bartosz Biskup
III miejsce –  Krzysztof Kurpiński

II grupa wiekowa (klasy VII-VIII szkół podstawowych oraz klasy III gimnazjum):

I miejsce – Oliwia Dziędziela
II miejsce –  Oliwia Milanowska
III miejsce – Paulina Kisiel

III grupa wiekowa (Powiatowy Zespół Szkół w Bodzentynie)

I miejsce –  Kacper Furmańczyk
II miejsce – Sebastian Niemaszewski

III miejsce – Ernest Latała

Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród rzeczowych i dyplomów Burmistrz złożył serdeczne podziękowania i gratulacje laureatom i uczestnikom, opiekunom, przedstawicielom komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach i  druhom z naszej Ochotniczej Straży Pożarnej oraz pani Dorocie Armuła  koordynatorce turnieju na szczeblu gminnym.

Laureaci tegorocznej edycji będą reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym.

UMiG Bodzentyn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów