Wielki Finał KGW "Polska od Kuchni"

3 Października 2022

Starosta kielecki Mirosław Gębski uczestniczył w Wielki Finale Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni”, który się odbył na błoniach PGE Narodowego w Warszawie.Finał

 
Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni” to wyjątkowe wydarzenie, które zostało przygotowane z myślą o szerzeniu dziedzictwa kulinarnego, promowaniu zdrowego stylu życia, edukacji ekologicznej oraz pielęgnacji polskiej kultury i tradycji.
 
- Podczas festiwalu podkreślano, jak ważne jest, aby idąc z duchem czasu kultywować lokalną tożsamość i pielęgnować tradycje - mówi starosta.
 
Finał Festiwalu, odbył się 1 października na błoniach PGE Narodowego w Warszawie. W programie znalazły się: rywalizacje Kół Gospodyń Wiejskich, pokazy i warsztaty kulinarne prowadzone przez znanych Szefów Kuchni, w trakcie których można było poznać najlepsze przepisy i najciekawsze tajniki kulinarne ulubionych Mistrzów Kuchni. Każdy uczestnik pokazu otrzymał porcję przygotowanego dania, aby sam mógł ocenić jego walory smakowe.
 
Podczas finału odbyły się także różnorodne warsztaty oraz panele dyskusyjne prowadzone przez ekspertów w specjalnie wydzielonych strefach oraz jarmark produktów regionalnych, podczas którego można było zaopatrzyć się w świeże, pachnące, sezonowe warzywa i owoce, wysokiej jakości wyroby spożywcze lokalnych producentów oraz piękne rękodzieła regionalnych rzemieślników.
 
Warto wspomnieć, iż na finale obecne były przedstawicielki naszego powiatu, które reprezentowały nasze województwo świętokrzyskie: KGW Skorzeszanki i KGW z Bęczkowa.
 
Panie uczestniczyły w półfinale, który się odbył się 21 sierpnia w Parku Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. KGW "Skorzeszanki" w Skorzeszycach zdobyły pierwsze miejsce w Konkursie Kulinarnym. Natomiast Karolina Matuszewska z KGW z Bęczkowa została drugą Miss Wdzięku oraz zdobyła nagrodę publiczności.
 
Miss Wdzięku 45+ została Sylwia Kubicka - KGW "Skorzeszanki".
 
W konkursie "Kobiety Gospodarne i Wyjątkowe - opowiedz swoją historię" wyróżnienie w tej kategorii zdobyły KGW z Bęczkowa i KGW Żurawinki.
 
W Konkursie Artystycznym nagrodę publiczności zdobyły KGW Klimontowianki, zaś wybory Miss Wdzięku 45+ nagroda publiczności trafiła do Moniki Cichoń z KGW Klimontowianki

 

 

do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów