Program Erasmus + “Travel, learn and taste the world”

7 Marca 2024

W dniach 26.02-01.03.2024 uczniowie Technikum nr 6 w Powiatowym Zespole Szkół w Bodzentynie wraz z opiekunkami  uczestniczyli w wizycie studyjnej w Portugalii w Instituto de Educação e Formação do Sorraia, Lda.

W ramach programu ERASMUS+ “Travel, learn and taste the world” uczniowie i nauczyciele z Polski, Portugali oraz Rumunii wzięli udział w praktycznych warsztatach kulinarnych, podczas których przygotowywali tradycyjne portugalskie potrawy i ciasta w międzynarodowych zespołach. Ponadto zwiedzili fabrykę pakowania ryżu w Orivárzea, a także największą w kraju firmę rolno-leśną, specjalizującą się w hodowli bydła i koni, gospodarce leśnej, rolnictwie, obserwacji ptaków, turystyce oraz produkcji wina i oliwy. Odwiedzili również miejsca słynące z lokalnie produkowanych win, piw i przekąsek “tapas”.

Głównym celem wizyty  było poszerzanie wiedzy i umiejętności praktycznych uczestników, a także podnoszenie świadomości i wiedzy, zasad równości i jedności, świadomości kulturowej oraz dziedzictwa społecznego. Uczniowie mieli  jednocześnie możliwość doskonalenia języka angielskiego.   

 

Źródło: technikum nr 6 w Nowej Słupi

do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów