Pożegnanie absolwentów

26 Kwietnia 2024

W dniu 26 kwietnia 2024 r. uczniowie klas maturalnych pożegnali się z nauczycielami, koleżankami i kolegami oraz szkolnymi ławkami. W uroczystościach pożegnania maturzystów wzięli udział starosta kielecki - Mirosław Gębski, wicestarosta kielecki - Tomasz Pleban i członek Zarządu Powiatu - Stefan Bąk. Absolwenci szkół, dla których Powiat kielecki jest organem prowadzącym, za najlepsze wyniki w nauce otrzymali Nagrody Starosty Kieleckiego.

W Powiatowym Zespole Szkół w Chęcinach najlepszymi uczniami okazali się: Weronika Łączkiewicz oraz Mateusz Lasa, którym  Starosta kielecki - Mirosław Gębski wręczył gratulacyjne dyplomy oraz upominki. Wszystkim abiturientom życzył wielu sukcesów podczas egzaminu maturalnego, a później właściwego wyboru drogi życiowej. Dyrektor Halina Kołodziejczyk podkreślała dobre wyniki uczniów, zarówno liceum, jak i technikum. Zwracała uwagę, że ci, którzy kształcili się w technikum, musieli zdobywać wiedzę ogólną, ale dodatkowo również tę, związaną z nauką zawodu.

Z kolei w Powiatowym Zespole Szkół w Łopusznie Nagrodę Starosty Kieleckiego wręczył uczniom Wicestarosta kielecki -Tomasz Pleban. Upominki i dyplomy otrzymały uczennice: Klaudia Ciszek oraz Julia Świercz. Dyrektor szkoły Agnieszka Prędota - Gad złożyła uczniom życzenia, a władzom powiatu dziękowała za dbałość o rozwój placówki i kolejne inwestycje.

W zakończeniu roku szkolnego maturzystów Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Szermentowskiego w Bodzentynie uczestniczył członek Zarządu Powiatu Kieleckiego, Stefan Bąk. Wspólnie z dyrektorem szkoły, Piotrem Gajkiem wręczył Nagrodę Starosty Kieleckiego najlepszej uczennicy klasy maturalnej - Michalinie NowakStefan Bąk życzył abiturientom sukcesów w trakcie egzaminu dojrzałości i w dalszej karierze zawodowej.

W sumie w Powiatowym Zespole Szkół w Chęcinach rok szkolny zakończyło 65 abiturientów.  W pozostałych placówkach, tj. w PZS w Bodzentynie świadectwa odebrało 38 uczniów, w PZS w Chmielniku 83 uczniów, a w PZS w Łopusznie 148 uczniów.

 

do góry
W piątek (31.05) Starostwo Powiatowe w Kielcach nieczynne dla interesantów Trwa nabór do Rady Seniorów Powiatu Kieleckiego Starostwo Powiatowe będzie pracować dłużej Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów