Magiczne „Wśród nocnej ciszy”

17 Grudnia 2019
 

W hali sportowej w Rakowie 14 grudnia 2019 r. odbyły się jasełka pt. „Wśród nocnej ciszy”, które zgromadziły dużą widownię zacnych gości jakimi byli Seniorzy z terenu gminy.

Gospodarze spotkania przedświątecznego serdecznie przywitali szanownych gości. Wójt Gminy Raków Damian Szpak przywołał myśl Benjamina Franklina „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”. Ileż w tym prawdy i życia codziennego. Natomiast kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rakowie Anna Adamczyk podkreśliła jak ważni są Seniorzy w naszej społeczności lokalnej, którzy są skarbnicą dobrych wzorców, godności i uznania. To dzięki Seniorom powracamy do swoich korzeni pamiętając o tym kim jesteśmy, skąd idziemy i dokąd zmierzamy.

Po powitaniach przyszedł czas na przepiękny spektakl jasełkowy w wykonaniu dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rakowie w oprawie muzycznej zespołu „Rakowskie Fijołecki”. To niezwykłe przedstawienie wprawiło wszystkich w miłą atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Te radosne chwile to nie tylko możliwość wspólnego spotkania się, ale również to czas wspomnień, wzruszeń i jakże serdecznych uśmiechów wśród przybyłych gości. Jasełka zostały przygotowane przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rakowie we współpracy ze świetlicą w Rakowie w ramach realizowanego projektu pt. „Rakowskie centrum rozwoju”, w które zaangażowane było szereg osób:
- scenariusz i opracowanie inscenizacji - Anna Wojsa i Halina Łukasik;
- oprawa muzyczna - Magdalena Wojsa i Justyna Piotrowicz wraz zespołem Rakowskie Fijołecki;
- scenografia - Paulina Szewczyk, Dorota Kuca.

Projekt „Rakowskie centrum rozwoju” realizowany jest przez stowarzyszenie PROREW w Kielcach we współpracy z gminą Raków. W ramach projektu wykonane zostały kostiumy dla małych aktorów. Dziękujemy za współpracę i obecność przedstawicielce stowarzyszenia Barbarze Bednarczyk.

Na spotkaniu swoją obecnością zaszczyciła Anna Krupka - wiceminister sportu, która w swoim przemówieniu podkreśliła zdolności i umiejętności małych wykonawców uhonorowując ich występ upominkami.

Spotkanie uświetnił również występ artystyczny rakowskiego chóru Chorał, który pod kierunkiem Adama Barabasza wykonał kolędy i pastorałki, przywołując tradycje, obyczajowość i dorobek kulturowy.

Świąteczne słowo do zebranych wygłosił ks. Paweł Mackiewicz – proboszcz parafii Raków, który swoim duchowieństwem przywołał rangę wiary podczas Bożego Narodzenia.

Na spotkaniu był również dzielnicowy asp. Marcin Bandura, z którym można było porozmawiać o zagrożeniach na jakie narażone są osoby starsze. Z rozmów i informacji chętnie korzystali nie tylko Seniorzy, ale także najmłodsi uczestnicy spotkania, którzy w prezencie za aktywność otrzymali od funkcjonariusza odblaski aby być widocznym i bezpiecznym w ruchu drogowym.

Podsumowania spotkania dokonali wójt gminy Raków oraz kierownik GOPS, składając wszystkim przybyłym gościom życzenia świąteczne wraz z podziękowaniami za mile spędzone chwile.

Wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali na świąteczny poczęstunek przygotowany przez panie z kuchni byłego gimnazjum, a częstowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Rakowa oraz pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rakowie.

Za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości składamy serdeczne podziękowania dla: stowarzyszenia PROREW, Haliny Łukasik, Anny Wojsa, Magdaleny Wojsa i Justyny Piotrowicz wraz z zespołem Rakowskie Fijołecki, Adama Barabasza wraz z chórem Chorał, Haliny Rejnowicz wraz zespołem, sołtysów, Janiny Basińskiej wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Rakowie, Pauliny Szewczyk, Doroty Kuca, pracowników Urzędu Gminy Raków, pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rakowie oraz wszystkich tych, którzy przyczynili się do organizacji spotkania.

do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów