Retro Walentynki w Sitkówce-Nowiny

20 Lutego 2019
 

Wieczór pełen nostalgicznych piosenek, ale i ognistego temperamentu tancerek z Kieleckiego Teatru Tańca – za nami Walentynki w gminie Sitkówka-Nowiny. Odbyły się one 13 lutego w auli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach.

Zdjęcie w stylu retro

Wieczór walentynkowy rozpoczęła Sylwia Gajek, która zaśpiewała nostalgiczne piosenki o miłości. Wraz z nią najpiękniejsze szlagiery nuciła cała publiczność. Chwilę później na scenie wystąpił Henryk Skowerski – poeta, który zaprezentował wiersze własnego autorstwa. Warto dodać, że na wszystkich, którzy zdecydowali się spędzić Walentynki z gminą Sitkówka-Nowiny czekała tradycyjnie ławeczka zakochanych, na której mogli zrobić sobie zdjęcia. - Oprawione w ramki z pewnością będą stanowić miłą pamiątkę tego wieczoru – mówi Edyta Bobryk z GOK „Perła” w Nowinach.

W starym kinie

Perypetie miłosne porucznika Niko, którego rodzina koniecznie chce zmusić do ożenku wszyscy obejrzeli z zapartym tchem. Magia starego kina i zabawna "komedia pomyłek" z największymi  gwiazdami przedwojennego kina w  filmie „Manewry miłosne” rozbawiła publiczność do łez. – Dziś już nie pamiętamy, jak wyglądało dawne kino – bez efektów specjalnych, oparte głównie na dialogu i pięknych melodiach. Warto czasem wrócić do tego klimatu – mówił po projekcji jeden z mieszkańców.

Roxanne i inne taneczne hity

Ze swoim repertuarem wystąpili również artyści z Kieleckiego Teatru tańca, cenieni nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Kompilacja różnorodnych utworów z repertuaru Teatru prezentowanego podczas spektakli na przestrzeni lat przypadła do gustu publiczności. Jazz i charleston podkreślały zmysłowość oraz sensualność tańca, doskonale uzupełniając walentynkową ofertę gminy. W przerwie organizatorzy zapewnili mnóstwo zabawnych konkursów dla widzów, a po zakończeniu występów – słodki poczęstunek.

Retro Walentynki w gminie Sitkówka-Nowiny Retro Walentynki w gminie Sitkówka-Nowiny
5

Retro Walentynki w gminie Sitkówka-Nowiny

do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów