Turniej Piłki Halowej o Puchar Wójta Gminy Mniów za nami. Skórokopy najlepszą drużyną!

28 Marca 2019
 

Ponad osiemdziesięciu zawodników wzięło udział w Turnieju Piłki Halowej o Puchar Wójta Gminy Mniów. Osiem drużyn przez miesiąc rozegrało trzy kolejki i fazę pucharową. Triumfatorem rozgrywek została drużyna Skórokopów Mniów, która po zaciętym meczu finałowym pokonała drużynę Pępic 5:3. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła wiceminister sportu i turystyki, Anna Krupka.

Rozgrywki rozpoczęły się 24 lutego, a zgłosiło się do nich osiem drużyn z terenu całej gminy Mniów. - Na parkiecie zmierzyło się ze sobą ponad osiemdziesięciu zawodników. To były drużyny amatorskie. Mógł zagrać dosłownie każdy, do czego mocno zachęcaliśmy – mówi zastępca wójta gminy Mniów, Michał Milcarz. - Co do korzyści z uprawiania różnych dyscyplin sportu nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Zależy nam na tym, aby rozbudzić aktywność fizyczną wśród mieszkańców. Mini liga futsalu, jaką udało nam się zorganizować skupiła wielu zawodników, co nas ogromnie cieszy. Wiemy, że futsal to niezwykła odmiana piłki nożnej. Zaskakujące zwroty szybkich akcji wzbudzają wiele emocji – mówi wójt gminy Mniów, Piotr Wilczak.

Tak też było podczas rozgrywek, które dostarczyły wszystkim prawdziwych emocji. Osiem drużyn przez trzy tygodnie walczyło o wyjście z grup. W ostatni weekend rozegrano fazę pucharową. Po długich zmaganiach na bardzo wysokim poziomie odbyło się wręczenie pucharów i medali dla najlepszych. Triumfatorem rozgrywek została drużyna Skórokopów Mniów, która po zaciętym meczu finałowym pokonała drużynę Pępic 5:3. W meczu o trzecie miejsce zespół Serbinowa okazał się lepszy od ekipy z Węgrzynowa i zwyciężył 3:0. Puchary wraz z indywidualnymi wyróżnieniami wręczali wójt Piotr Wilczak, zastępca wójta Michał Milcarz, Przewodniczący Rady Gminy Sławomir Gaweł oraz asystent Wiceminister Sportu i Turystyki Łukasz Korus. Wręczono też wyróżnienia indywidualne. Najlepszym strzelcem turnieju został Hubert Polit z drużyny Pępice. Jego drużynowy Kolega Adam Ślusarczyk został okrzyknięty najlepszym bramkarzem turnieju, a tytuł MVP powędrował do Jacka Plech z drużyny Skórokopów. Puchary dla najlepszych drużyn ufundowała gmina Mniów, a nagrody indywidualne ufundowane zostały przez wiceminister sportu i turystyki, Annę Krupkę. Organizatorzy turnieju skierowali gorące podziękowania do wszystkich zawodników, a także do tych, którzy wsparli turniej. Koordynatorem turnieju z ramienia gminy był wicewójt Michał Milcarz.

 Warto podkreślić, że Turniej Piłki Halowej o Puchar Wójta Gminy Mniów po raz pierwszy rozegrano w formie mini ligi. Zdaniem organizatorów, ta formuła doskonale się sprawdziła. - Już myślimy o przeprowadzeniu kolejnych tego typu rozgrywek, tym razem letnich. Chcielibyśmy, aby odbyły się one na naszych orlikach – zapowiada wójt gminy Mniów, Piotr Wilczak.

 Agnieszka Olech

Turniej Piłki Halowej o Puchar Wójta Gminy Mniów za nami. Skórokopy najlepszą drużyną! Turniej Piłki Halowej o Puchar Wójta Gminy Mniów za nami. Skórokopy najlepszą drużyną!
9

Turniej Piłki Halowej o Puchar Wójta Gminy Mniów za nami. Skórokopy najlepszą drużyną!

 

 

 

 

do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów