Miedziana Góra z Radą Seniorów

28 Lutego 2019
 

Stanisław Wałek został przewodniczącym Rady Seniorów Gminy Miedziana Góra. 12-osobowe gremium zebrało się po raz pierwszy w środę, 27 lutego.

- Cieszę się, że w radzie mamy tak szerokie grono reprezentantów naszej gminy – mówił wójt Damian Sławski, otwierając pierwsze posiedzenie Rady Seniorów Gminy Miedziana Góra. – Liczę na dobrą współpracę, ze swej strony deklaruję, że jestem zawsze otwarty na państwa uwagi.

Gratulacje nowym członkom Rady złożył również przewodniczący Rady Gminy Miedziana Góra – Rafał Micigolski, który  podkreślił, że aktywizacja seniorów to ogromne wyzwanie dla samorządu, które gmina Miedziana Góra podjęła już w poprzedniej kadencji.  – Zapraszam państwa do udziału w sesjach Rady Gminy i posiedzeniach komisji  - dodał przewodniczący.

Najważniejszymi punktami pierwszego posiedzenia Rady było wręczenie zaświadczeń o powołaniu w skład tego gremium oraz wybór przewodniczącego i zastępcy. Na czele Rady stanął Stanisław Wałek – mieszkaniec Kostomłotów Drugich, jego zastępczynią została Otolia Pająk  z Tumlina Wyknia.

Rada, której kadencja trwać będzie pięć, jest organem o charakterze doradczym współpracującym z władzami gminy w zakresie spraw senioralnych. Do głównych jej zadań należy podejmowanie działań mających na celu zwiększenie aktywności starszego pokolenia i zapobieganie jego wykluczeniu.

Skład Rady Seniorów Gminy Miedziana Góra: Jan Biber, Józefa Bucka, Maria Bętkowska, Teresa Kolarz, Bożena Kumor, Danuta Machul, Alicja Niedzielska, Otolia Pająk, Jan Reczyński, Iwona Syska, Leokadia Szustak, Stanisław Wałek.

Miedziana Góra z Radą Seniorów Miedziana Góra z Radą Seniorów
3

Miedziana Góra z Radą Seniorów

do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów