Aktualności

Egzamin potwierdził wiedzę lekarza ze szpitala przy Prostej
Nowy specjalista wśród kadry Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka w Kielcach. Doktor Paweł Salwa, specjalizujący się w kardiologii, zdał ze świetnym wynikiem egzamin specjalizacyjny z neonatologii. Towarzyszyła mu kierownik specjalizacji, dr Monika Gałęziowska.

Jubileusz 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Hucie Nowej
3 maja odbyły się uroczystości związane z 90-leciem działalności OSP w Hucie Nowej oraz poświęceniem i przekazaniem jednostce sztandaru. Wydarzenie było połączone z gminnymi obchodami Święta Konstytucji 3 Maja.

Nabór wniosków o udzielenie wsparcia finansowego w ramach rządowego programu „Aktywna tablica” w 2024 roku
Nabór wniosków o udzielenie wsparcia finansowego w ramach rządowego programu „Aktywna tablica” w 2024 roku

Maryjne majówki wstępem do powiatowego konkursu
Wspólną modlitwą i śpiewem rozpoczął się miesiąc maryjnych majówek, przed kapliczką w Bobrzy, w powiecie kieleckim. W spotkaniu wziął udział starosta kielecki, Mirosław Gębski. Majówka przy kilkusetletniej kapliczce była też swoistym wstępem do II Powiatowego Przeglądu Pieśni Maryjnych „Chwalicie łąki umajone”.

Wszystkim Strażakom - DZIĘKUJEMY
4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka.

233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
3 Maja obchodzimy święto narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 roku pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji. Z tej okazji w Kielcach i regionie odbędą się uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Miej oko na kleszcze
Tegoroczna majówka sprzyja odpoczynkowi na łonie natury, a tam niestety czyhają kleszcze, dlatego trzeba „mieć na nie oko” i nie lekceważyć tych pajęczaków, bo przenoszą groźne choroby.
_midi.png)
Informacja Wydziału Komunikacji i Transportu
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwo Powiatowe w Kielcach informuje: