Zarząd Powiatu w Kielcach w komplecie

14 Maja 2024

Zarząd Powiatu w Kielcach jest już kompletny i rozpoczyna nowy rozdział pod przewodnictwem Tomasza Plebana. Wraz z nim, Tomasz Dulny jako wicestarosta oraz Cezary Majcher, Mirosław Gębski i Mariusz Ściana jako członkowie Zarządu, tworzą zespół gotowy sprostać wyzwaniom, które stawia przed nimi powiat kielecki. Zarząd Powiatu w Kielcach w komplecie

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu, radni uzupełnili skład Zarządu Powiatu i prezydium Rady Powiatu. Przypomnijmy, we wtorek, 7 maja Rada na starostę kieleckiego wybrała Tomasza Plebana. Na wicestarostę wybrano Tomasz Dulnego, pierwszym członkiem Zarządu został Mariusz Ściana.

Podczas dzisiejszej sesji, na członka Zarządu Powiatu starosta Tomasz Pleban zgłosił Cezarego Majchra, który był już członkiem Zarządu w poprzedniej kadencji. W wyniku głosowania, otrzymał 15 głosów „za”, „przeciwko” głosowało 13 radnych.

Na kolejnego członka Zarządu, starosta Tomasz Pleban zgłosił Mirosława Gębskiego, dotychczasowego starostę kieleckiego. Za jego powołaniem głosowało 16 radnych, przeciwko było 13 osób.

Na sesji Rady Powiatu Mariusz Ściana na stanowisko drugiego wiceprzewodniczącego Rady Powiatu kieleckiego zgłosił Małgorzatę Popiel. Za jej kandydaturą głosowało 16 radnych, 13 było przeciwnych.

- Z dumą stwierdzam, że Zarząd Powiatu w Kielcach jest już kompletny, a my rozpoczynamy nowy rozdział. Wspólnie z moim zespołem, w tym wicestarostą Tomaszem Dulnym oraz członkami Zarządu, Cezarym Majcherem, Mirosławem Gębskim i Mariuszem Ścianą, jesteśmy gotowi stawić czoła wyzwaniom, które stoją przed naszym powiatem. Jesteśmy przekonani, że nasza praca przyniesie wiele dobrego dla mieszkańców i całego regionu. Razem tworzymy zespół gotowy na nowe wyzwania - powiedział  Tomasz Pleban, Starosta Kielecki.

Nowemu Zarządowi gratulacje złożyła poseł Anna Krupka, senator Krzysztof Słoń, burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dominik Dudek oraz wójt gminy Miedziana Góra Damian Sławski.

W najbliższych dniach zarząd rozpocznie podział obowiązków, a radni zostaną przydzieleni do poszczególnych komisji. Jesteśmy przekonani, że ich praca przyniesie wiele dobrego dla mieszkańców i całego regionu.

do góry
W piątek (31.05) Starostwo Powiatowe w Kielcach nieczynne dla interesantów Trwa nabór do Rady Seniorów Powiatu Kieleckiego Starostwo Powiatowe będzie pracować dłużej Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów