Wojewódzka promocja szczepień przeciw Covid-19

10 Czerwca 2021

Promocja przez samorządy akcji szczepień przeciwko Covid-19 była tematem wideokonferencji, w której uczestniczyli członek Zarządu Powiatu w Kielcach Stefan Bąk i dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Dominika Kąsek.Członek Zarządu Powiatu w Kielcach Stefan Bąk

W spotkaniu zorganizowanym przez wojewodę świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza wzięli udział samorządowcy z terenu województwa. Obecne były również osoby odpowiedzialne za program szczepień w naszym regionie.

Jednym z punktów wideokonferencji był rządowy konkurs na "Najbardziej odporną gminę". Według jego założeń samorządy z najwyższym wskaźnikiem zaszczepionych mieszkańców otrzymają nagrody. Gmina, która będzie miała największy odsetek zaszczepienia w danym obszarze w ramach dawnego podziału terytorialnego (to będzie 49 obszarów) otrzyma 1 mln zł na dowolny cel. Ponadto, dla pierwszych 500 gmin, które osiągną wskaźnik zaszczepienia co najmniej 75 proc. mieszkańców, rząd chce przeznaczyć po 100 tys. zł na samorząd na dowolny cel.

Każda gmina w zależności od wielkości otrzyma też na działania organizacyjne i promocyjne od 10 do 40 tys. złotych w ramach ryczałtu. I tak gminy poniżej 30 tys. mieszkańców otrzymają 10 tys. zł, od 30 do 100 tys. mieszkańców - 20 tys. zł,  od 100 do 500 tys. mieszkańców - 30 tys. zł, powyżej 500 tys. mieszkańców - 40 tys. zł.

Jak informował wojewoda w naszym województwie działa 240 punktów, w których można się zaszczepić.

- Szczepienia odgrywają istotną rolę w walce z Covid-19. To też nasza szansa na powrót do normalnego życia bez lęku, ograniczeń, maseczek czy dystansu społecznego - mówi członek Zarządu Stefan Bąk.

do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów Zasady obsługi interesantów