Świętowaliśmy 3 Maja

4 Maja 2021

W symbolicznych uroczystościach z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczestniczyli starosta kielecki Mirosław Gębski oraz członkowie Zarządu Powiatu w Kielcach Cezary Majcher i Mariusz Ściana. Starosta Mirosław Gębski uczestniczył w wojewódzkich obchodach

Ze względów epidemiologicznych uroczystości odbywały się w bardzo ograniczonym zakresie. Nabożeństwa w intencji Ojczyzny oraz składanie wiązanek w miejscach pamięci przebiegały w reżimie sanitarnym.

Starosta Mirosław Gębski uczestniczył w wojewódzkich obchodach, które rozpoczęły się od mszy  świętej Bazylice Katedralnej w Kielcach. W wydarzeniu wzięli udział parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele instytucji państwowych i służb mundurowych oraz mieszkańcy.

Następnie, przed pomnikiem Stanisława  Staszica w Parku Miejskim, miała miejsce symboliczna uroczystość, podczas której odegrano hymn Polski i złożono wieńce.

Członek Zarządu Powiatu Cezary Majcher wziął udział w gminnych uroczystościach z okazji obchodów 3 Maja w Piekoszowie. Wspólnie z radnym powiatowym  Sylwestrem Kasprzykiem uczestniczyli w mszy świętej za Ojczyznę podczas której zostały odnowione Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego. Po uroczystościach kościelnych złożone zostały kwiaty przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego w asyście pocztów sztandarowych oraz harcerzy z Zajączkowa.

O tym ważnym wydarzeniu pamiętali również mieszkańcy miasta i gminy Chmielnik. W gminnych uroczystościach uczestniczył członek Zarządu Powiatu Mariusz Ściana, który przed nabożeństwem za Ojczyznę złożył kwiaty przed pomnikiem Wdzięczności w Parku Niepodległości.

 

 

do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów Zasady obsługi interesantów