Starosta kielecki zaprasza na rajd rowerowy

20 Lipca 2021

Starosta kielecki Mirosław Gębski zaprasza na trzeci Rajd Rowerowy Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej NSZ po pięknych terenach powiatu kieleckiego.

Rajd odbędzie się w sobotę, 7 sierpnia. Uczestnicy rowerowego wydarzenia w powiecie kieleckim pokonają blisko 55 km. Trasa przebiegać będzie przez malownicze, słabo uczęszczane leśne i szutrowe drogi.  Rowerzyści wyruszą o godzinie 9:00 z parkingu przy pomniku przyrody Dąb Bartek (gmina Zagnańsk) przez Janaszów - Jasiów- Samsonów Ciągłe - Kołomań  - Wzgórza Kołomańskie (Skalna Górka) - Mniów - Węgrzynów - Borki - Grzymałków - Wólka Kłucka - Kuźniaki - Dobrzeszów - Sarbice Pierwsze - Mnin - Lasocin (gmina Łopuszno).

Na trasie zaplanowano postoje w ważnych miejscach pamięci, gdzie zostaną złożone kwiaty.

Ponadto oprócz turystycznego ogniska, które zaplanowano na zakończenie spotkania, uczestnicy rajdu mają zapewniony jeszcze jeden posiłek na trasie - w gminie Mniów oraz transport powrotny do punktu startu. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będzie ratownik medyczny i policja.

Formularz zgłoszeniowy należy przesłać do 5 sierpnia na adres: milewicz.p@powiat.kielce.pl

Kategoria: Powiązane pliki [4]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności