Ruszają zapisy na VI Rajd Rowerowy Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej NSZ

11 Lipca 2024

 10 sierpnia już po raz szósty wyruszą grupy rowerzystów z czterech powiatów, by spotkać się w Lasocinie w gminie Łopuszno i uczcić pamięć Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych. Od dziś chętni mogą zgłosić swój udział w rajdzie. VI Rajd Rowerowy

Zapraszamy do udziału w VI edycji Rajdu Rowerowego Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej NSZ, który ma upamiętnić powołanie tej jednej z największych formacji partyzanckich działających na ziemiach polskich. Oprócz powiatu kieleckiego w rajdzie weźmie udział także powiat włoszczowski, jędrzejowski oraz konecki.

Uczestnicy w powiecie kieleckim będą mieli do pokonania blisko 50 kilometrową trasę z Zagnańska do Lasocina. Wyruszą w sobotę, 10 sierpnia o godzinie 9:00, z parkingu przy pomniku przyrody Dąb Bartek (gmina Zagnańsk) i przejadą przez: Jasiów - Kołomań - Wzgórza Kołomańskie (Skalna Górka) - Mniów - Borki - Grzymałków - Kuźniaki - Dobrzeszów - Sarbice - Mnin - Lasocin.
Trasa jest malownicza i urozmaicona, bo wiedzie zarówno przez lokalne drogi asfaltowe jak i szutrowe.

Uczestnicy rajdu otrzymają ciepły posiłek i wodę na trasie, opiekę ratownika medycznego, transport powrotny wraz z rowerami z Lasocina do Zagnańska.
Rajd zakończy się w Lasocinie na Placu Nad Stawkiem przy wspólnym biesiadowaniu przy ognisku. Uczestnictwo w rajdzie jest bezpłatne.


Zapisy na Rajd Rowerowy Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej potrwają do 29 lipca 2024.

Formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres lub dostarczyć go osobiście do siedziby Starostwa Powiatowego w Kielcach - pokój 358 (III piętro).

 

Kategoria: Powiązane pliki [3]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
docx 2024-07-11 Regulamin VI Rajdu Rowerowego Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej NSZ - Lasocin 2023.docx
ilość pobrań: 11
Regulamin VI Rajdu Rowerowego Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej NSZ - Lasocin 2023.docx 32.41KB -
docx 2024-07-11 Załącznik nr 1 do Regulaminu.docx
ilość pobrań: 13
Załącznik nr 1 do Regulaminu.docx 20.88KB -
docx 2024-07-11 Załącznik nr 2 do Regulaminu.docx
ilość pobrań: 12
Załącznik nr 2 do Regulaminu.docx 15.7KB -

do góry
Ważna droga w Daleszycach do remontu Czekamy na zgłoszenia do nagrody Zapisy na rajd rozpoczęte Rada Seniorów na pierwszym posiedzeniu Bezpłatny autobus na Św. Krzyż Wakacyjne przerwy w pracy poradni Starostwo Powiatowe w poniedziałki pracuje dłużej Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów