Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

13 Października 2021

W Starostwie Powiatowym w Kielcach odbyła się uroczystość poświęcona powiatowym obchodom Dnia Edukacji Narodowej. Był to czas podziękowań i wyróżnień za zaangażowanie oraz pracę na rzecz edukacji w naszym powiecie. Nie zabrakło też życzeń dla  nauczycieli i pracowników oświaty. 

W spotkaniu wzięli udział wicestarosta kielecki Tomasz Pleban, członkowie Zarządu Powiatu w Kielcach Stefan Bąk, Cezary Majcher i Mariusz Ściana, przedstawiciele Związków Zawodowych (Stanisław Brzeziński, wiceprzewodniczący ZW Forum Związków Zawodowych woj. świętokrzyskiego), Kuratorium Oświaty w Kielcach (Zbigniew Wojciechowski, dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego i Strategii) oraz komisji Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji (radny Zenon Janus). 

W imieniu Zarządu Powiatu w Kielcach życzenia pedagogom i pracownikom oświaty złożył wicestarosta.

Tomasz Pleban - Składam Państwu podziękowania za to, co robiliście do tej pory, za skuteczną pracę, za zaangażowanie, za tę walkę, którą podjęliście z niewidzialnym wrogiem, czyli z wirusem - mówił Tomasz Pleban, podkreślając, że Zarząd Powiatu dokłada wszelkich starań, aby powiatowe placówki oświatowe były na jak najwyższym poziomie.

Podczas Powiatowego Święta Edukacji nagrodzono dyrektorów i pedagogów, którzy swoją pracą i zaangażowaniem szczególnie zasłużyli na wyróżnienie.

Nagrody za osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz za sprawność zarządzania kierowaną placówką otrzymały dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej Marta Nowak i  pełniąca obowiązki dyrektora Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie Grażyna Bekier.

Decyzją Starosty Kieleckiego nagrody za osiągnięcia w  zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej otrzymali:

  • Robert Telka - nauczyciel w Powiatowym Zespole Szkół w Bodzentynie,
  • Elżbieta Skucińska − wicedyrektor w Powiatowym Zespole Szkół w Chęcinach,
  • Robert Zawierucha − wicedyrektor w Powiatowym Zespole Szkół w Chmielniku,
  • Wojciech Mirosławski - nauczyciel w Powiatowym Zespole Szkół w Łopusznie,
  • Paulina Pastuszyńska − nauczyciel w Zespole Szkół Nr 8 w Nowej Słupi,
  • Renata Kuropatwa - pedagog w Powiatowej Poradni Psychologiczno − Pedagogicznej w Bodzentynie,
  • Elżbieta Kamińska − Kierownik Powiatowego Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Chęcinach Filia Nr 1 w Bodzentynie.

 - To dla nas duży zaszczyt i dziękujemy, że docenili Państwo naszą pracę - powiedziała w imieniu wyróżnionych Grażyna Bekier.  

Wicestarosta Tomasz Pleban pogratulował także Magdalenie Krawczyk z Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie, która została odznaczona Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę i Karolinie Piłat, psycholog z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bodzentynie za odznaczenie Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Powiatową uroczystość zakończył występ artystyczny młodzieży z Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie.

do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów Zasady obsługi interesantów