• Czas pracy: poniedziałek 7.00-17.15, wtorek-piątek 7.15-15.15

Powiatowy Rzecznik Konsumentów - w dniach od 28 sierpnia do dnia 20 września 2017 r. przebywa na urlopie. Nowy czas pracy Starostwa Powiatowego w Kielcach. W każdy poniedziałek urząd będzie czynny w godzinach od 7 do 17.15. Od wtorku do piątku od 7.15 do 15.15. HERB I FLAGA POWIATU KIELECKIEGO - pobierz

Powiat dla niepełnosprawnych

Powiat kielecki realizuje wiele ciekawych projektów, które zapewniają osobom niepełnosprawnym pełne i równoprawne uczestnictwo w życiu społecznym.

– Chcemy, aby osoby niepełnosprawne mieszkające na terenie powiatu kieleckiego miały rzeczywiste poczucie, że są pełnoprawnymi członkami społeczności lokalnej – mówi starosta kielecki Michał Godowski. – Naszym celem jest także wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo osób niepełnosprawnych w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach obecnie rozpoczyna realizację projektu pn. "Centrum Asystentury Społecznej – Krok w stronę samodzielności" realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 i zaprasza osoby niepełnosprawne do udziału w trwającej rekrutacji.

Projekt zakłada w szczególności organizację usług asystenta osoby niepełnosprawnej. Asystowanie ma szczególnie znaczenie w stworzeniu osobom niepełnosprawnym możliwości udziału w życiu społecznym poprzez pomocy w przemieszczaniu się poza miejscem zamieszkania, w załatwieniu spraw urzędowych, komunikowaniu się z różnymi instytucjami, w zorganizowaniu czasu wolnego.

Ponad to dla osób niepełnosprawnych organizowane są zajęcia rehabilitacyjno – usprawniające, poradnictwo specjalistycznego w tym psychologiczne, prawne czy konsultacje psychiatryczne.

- Podstawowe wymagania dla osób niepełnosprawnych ubiegających się o udział w projekcie w tym o korzystanie z asystentury to aktualne orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne – mówi Anna Bielna, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach. – Wskazana niepełnosprawność w stopniu znacznym i umiarkowanym. Ważne jest by osoby te zamieszkiwały na terenie jednej z gmin powiatu kieleckiego, premiowane pochodzenie z gmin Łopuszno, Morawica, Nowa Słupia, Chęciny, Sitkówka-Nowiny, Zagnańsk, Górno, Miedziana Góra, które przystąpiły do realizacji projektu.

Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do koordynatora usług asystenckich:

– telefonicznie pod numerem telefonu 600 286 695 w dniach od poniedziałku
do piątku w godzinach  7.15-15.15 – e-mail Rekrutacja prowadzona będzie w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie
w Kielcach , ul. Wrzosowa 44 w Kielcach, Ośrodkach Pomocy Społecznej
z następujących gmin: Łopuszno, Morawica, Nowa Słupia, Chęciny, Sitkówka-Nowiny, Zagnańsk, Górno, Miedziana Góra.

Informacja dla niepełnosprawnych studentów

W poniedziałek, 18 września Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach ogłasza nabór wniosków na drugie półrocze 2017 roku o dofinansowanie w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd” ” -Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym, finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Termin zakończenia naboru dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2017/2018 upływa 10 października 2017 r. Wzór wniosku z załącznikami dostępny na stronie  www.bippcpr.wrota-swietorzyskie.pl w zakładce „Aktywny samorząd” Moduł II 2017.

następna porzednia powrót do listy aktualności