Nowa inwestycja firmy DS. Smith

14 Września 2017
 

Starosta kielecki Michał Godowski wziął udział w uroczystym otwarciu Fabryki Opakowań Specjalistycznych DS. Smith w Kielcach. Podczas wizyty zaprezentowano nowy obiekt i wyroby z tektury produkowane dla wielu branż, w tym wielkogabarytowe opakowania dla branży motoryzacyjnej.

DS Smith to wiodący w Europie producent opakowań tekturowych, produkowanych zgodnie z indywidualnymi specyfikacjami klienta, ze szczególnym uwzględnieniem najnowocześniejszej myśli projektowej i technologicznej. Warto dodać, iż kielecka fabryka jest jednym z największych pracodawców w Kielcach i regionie świętokrzyskim. Zatrudnia ok. 700 osób.

Nowa hala powstała w miejsce starej użytkowanej od 1971 roku. - Budowa nowej hali trwała siedem miesięcy, ma ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni i będą w niej powstawały opakowania wykorzystywane m.in. w przemyśle motoryzacyjnym, RTV-AGD i logistyce. Dzięki rozwojowi, firma zatrudni kilkudziesięciu nowych pracowników – mówił podczas otwarcia prezes Zarządu DS Smith Polska - Krzysztof Sadowski. Dodał, iz konstrukcja budynku spełnia najbardziej wymagające normy oszczędności ciepła, a zainstalowana tu nowoczesna centrala wentylacyjna w ciągu godziny jest w stanie wymienić całkowicie powietrze w całej hali. Koszt inwestycji to 10 mln zł.

Na otwarciu nowej hali pokazano gościom różne produkty, które fabryka produkuje z tektury falistej, w tym oryginalne meble. Jak zaznaczył prezes, nowy obiekt pozwoli na realizację takiej ilości zamówień, jakiej dotychczas, ze względu na brak powierzchni nie można było realizować.

DS Smith Polska sp. z o.o., której prezesem i jednocześnie dyrektorem zarządzającym jest Krzysztof Sadowski, wchodzi w skład koncernu DS Smith Plc. Historia DS Smith w Polsce sięga roku 1971, kiedy uruchomiono pierwszą produkcję tektury falistej w fabryce w Kielcach. Firma powstała pod nazwą Kieleckie Zakłady Wyrobów Papierowych, a decyzja o jej powstaniu została podjęta na szczeblu rządowym. Od samego początku swojej działalności zakład produkował opakowania z tektury z wielkim impetem, powołując do życia kolejne, bardziej zaawansowane technologicznie wydziały. Rok 1991 przyniósł zmianę we własności firmy – zakłady zostały skomercjalizowane, a właścicielem stał się Skarb Państwa, by 4 lata później sprzedać większość swoich udziałów brytyjskiemu holdingowi David S Smith Plc. W międzyczasie holding, na drodze wielu fuzji i przejęć, kilkukrotnie zmieniał nazwę, by ostatecznie zostać przy jednej nazwie wspólnej dla wszystkich fabryk w całej grupie - DS Smith.

 

 

do góry
Z uwagi na zmianę operatora telefonicznego mogą wystąpić problemy z uzyskaniem połączenia z filiami Wydziału Komunikacji i Transportu. Za utrudnienia przepraszamy. Do 19 maja można wysyłać zgłoszenia do II Powiatowego Przeglądu "Chwalcie łąki umajone" Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów