PCPR w Kielcach przyjaznym urzędem dla niewidomych

10 Czerwca 2021

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach zajęło III miejsce w konkursie IDOL 2021 w kategorii Urząd Otwarty dla Niewidomych.Członek Zarządu Powiatu w Kielcach Stefan Bąk z pracownikami i dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach

Konkurs organizowany jest od kilkunastu lat  przez Fundację „Szansa dla niewidomych”, która w ten sposób wyróżnia osoby i instytucje zaangażowane w pomoc dla środowiska osób niewidomych lub słabowidzących. Statuetki przyznawane są w następujących kategoriach: Instytucja/ Placówka Kultury/Firma, edukacja, Urząd Otwarty dla Niewidomych, Media oraz Idol Środowiska.  

Laureatów tegorocznej regionalnej edycji plebiscytu poznaliśmy 9 czerwca br. podczas konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND, która odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach znalazło się w gronie laureatów nagrody IDOL 2021. Zajęło wysokie trzecie miejsce.

 - Zostaliśmy docenieni za otwartość na potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Nasi pracownicy z ogromnym zaangażowaniem wspierają działania, których celem jest promowanie nowoczesnej rehabilitacji. Ponadto realizujemy programy, które są skierowane do osób niepełnosprawnych. W naszej pracy staramy się, aby osoby z niepełnosprawnością uzyskały należytą pomoc - mówi Anna Florczyk-Bielna dyrektorka PCPR w Kielcach.

- Powiatowa instytucja podejmuje wszelkie działania, które umożliwiają jej jak najlepszy kontakt z niepełnosprawnym klientem. Rozumie ona specyfikę i potrzeby środowiska osób z niepełnosprawnościami wzroku i organizuje działanie tak, by urząd był dla nich dostępny. W tym celu zakupiony został odpowiedni sprzęt jak urządzenie lektorskie z funkcją powiększalnika. Dzięki niemu treść zostaje powiększona, wyświetlona w kolorach o wysokim kontraście lub odczytana na głos. Zaletą urządzenia jest również to, że jest niewielkich rozmiarów i pracownicy PCPR-u, mogą je ze sobą zabrać, jadąc do osoby niewidomej lub niedowidzącej - dodaje Stefan Bąk członek Zarządu Powiatu w Kielcach.

do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów Zasady obsługi interesantów