Musical "Amos. Historia niemożliwego miasta"

24 Listopada 2022

3 i 4 stycznia w Wojewódzkim Domu Kultury wystawiony będzie musical "Amos. Historia niemożliwego miasta", którego przesłanie jest inspirowane postacią ks. profesora Józefa Kudasiewicza i Księgą Amosa. Plakat

Akcja musicalu "Amos" toczy się w Kielcach. Młodzi ludzie szukają swojego miejsca i szczęścia. Średnie pokolenie tkwi w rutynie. Konflikty są nieuniknione. A wszystko to wokół starego księdza Amosa, który z właściwą sobie przenikliwością i humorem próbuje ratować sytuację. Na scenie zobaczymy ponad 40 wolontariuszy w różnym wieku - aktorów, wokalistów i tancerzy. W roli tytułowej - Marcin Brodziński.

Scenariusz, teksty piosenek i koordynacja projektu: Zuzanna Ferenc-Warchałowska
Reżyseria i choreografia: Hubert Stachura
Kierownictwo muzyczne: dr Paweł Łukowiec

Wydarzenie organizują: Centrum Duszpasterskie WESOŁA54 we współpracy z Katedrą Muzyki Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego i Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach. Bilety w cenie 20 zł dostępne są na stronie kupbilecik.pl (3 stycznia https://kbq.pl/85909, 4 stycznia https://kbq.pl/85910), w kasie WDK (pokój 150, w godzinach 8.00-15.00) oraz przed spektaklem.

Zapraszamy 3 i 4 stycznia o godzinie 19.00 oraz 4 stycznia o godzinie 12.30 (spektakl dla szkół, cena 15 zł, rezerwacja amoskielce@gmail.com). Bilety grupowe dostępne są w kasie WDK (p. 150) w cenie 15 zł.

Piosenka finałowa musicalu: https://youtu.be/NXgZHtvE36A

Patronat honorowy nad musicalem objął starosta kielecki Mirosław Gębski.

do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów