Maturzyści ze szkół powiatowych poznali wyniki matur

6 Lipca 2021

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi podała informacje o wynikach tegorocznych matur.Zdjecie ilustracyjne.

Podobnie jak w ubiegłym roku matury odbywały się w reżimie sanitarnym. Uczniowie przychodzili do szkół w maseczkach, używali tylko własnych przyborów do pisania.

 208 absolwentów powiatowych szkół w Bodzentynie, Chęcinach, Chmielniku i Łopusznie poznało 5 lipca 2021 r. wyniki egzaminu dojrzałości.

Ogółem maturę w powiatowych szkołach zdało 68,75 proc. maturzystów, z czego wynik pozytywny uzyskało łącznie 143 uczniów, 50 może w sierpniu przystąpić do sesji poprawkowej, a 15 nie zdało z więcej niż jednego przedmiotu.

Z egzaminem bardzo dobrze poradzili sobie licealiści z PZS w Chmielniku, gdzie 94,12 proc. uczniów zdało go. Tylko jednego ucznia czeka w sierpniu poprawka. Również bardzo dobrze dali sobie radę z maturą uczniowie z liceum z PZS w Łopusznie. Egzamin dojrzałości zdało 93,75 proc. przystępujących i dwóch uczniów czeka egzamin poprawkowy.

Jeśli chodzi o technika to największa zdawalność była wśród maturzystów z PZS w Chęcinach. Wyniosła 85,18 proc.

Ogółem najlepiej z maturą poradzili sobie uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach, gdzie 85,45 proc. uczniów zdało egzamin dojrzałości.  

 

Według danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi w naszym województwie w sumie z egzaminem maturalnym poradziło sobie 8 914 tegorocznych absolwentów liceów i techników. Wynik pozytywny uzyskały 6 644 osoby. 1 662 osoby nie zdały tylko jednego egzaminu i mają prawo przystąpić do matury poprawkowej w sierpniu. Natomiast 808 osób, czyli nieco ponad 9 proc. tegorocznych absolwentów nie zdała dwóch lub więcej egzaminów i będzie mogła poprawić maturę dopiero w przyszłym roku.

do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów Zasady obsługi interesantów