HERB I FLAGA POWIATU KIELECKIEGO - pobierz

Aktywni biegacze z Łopuszna

Podczas tegorocznej gali „67 Plebiscytu Sportowego” organizowanego przez „Echo Dnia” decyzją czytelników oraz kapituły Łopuszno Active Team zajęło II miejsca w powiecie kieleckim oraz województwie świętokrzyskim w kategorii amatorska drużyna sportowa.

Na mapie powiatu kieleckiego w 2018 roku pojawiła się nowa organizacja pozarządowa – Łopuszno Active Team. Główna jej działalność to organizowanie imprez sportowych – biegów ulicznych i przełajowych oraz działania na rzecz promocji aktywności fizycznej, integracji i aktywizacji lokalnego środowiska.

Poprzez swoją działalność członkowie Łopuszno Active Team chcą także promować gminę Łopuszno, powiat kielecki i województwo świętokrzyskie.

Geneza organizacji to przede wszystkim wspólna pasja do sportu i biegania, która połączyła jej założycieli. Jeszcze jako grupa nieformalna uczestniczyli w wielu imprezach biegowych na terenie całego kraju oraz Europy. W 2018 roku kilku członków grupy, a następnie stowarzyszenia zdobyło Koronę Półmaratonów Polskich, kończąc zawody m.in. w Gdyni, Krakowie, Poznaniu, Warszawie czy Wrocławiu. Do zarejestrowania organizacji zainspirowała ich chęć rozwoju oraz przeprowadzenia na terenie Łopuszna  profesjonalnych zawodów biegowych. Doświadczenia zdobyte poprzez uczestnictwo w wielu biegach ulicznych w kraju zaowocowały wysokim poziomem organizacji I Impresji Biegowych, co potwierdziły liczne pozytywne opinie i pochlebne komentarze startujących w zawodach.

W ocenie członków Łopuszno Active Team organizacja wspomnianego biegu to dotychczas największy ich sukces. Zawody odbyły się na dystansie 5 km i były pierwszym tego typu wydarzeniem w historii Łopuszna. Dla zainteresowanych walką o „życiówkę” na tym dystansie: trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Z dokładnych statystyk wynika, że bieg ukończyły 202 osoby – mieszkańcy Łopuszna, powiatu, województwa, a także duża grupa uczestników spoza ziemi świętokrzyskiej. Dzięki temu impreza miała zasięg ogólnopolski.

W ramach II Impresji Biegowych w Łopusznie organizatorzy planują zwiększyć limit liczby uczestników i pobić zeszłoroczny rekord frekwencji. Bieg ma być wydarzeniem corocznym. Organizatorzy już teraz zapraszają i zachęcają do zaznaczenia w kalendarzu terminu sierpniowej wizyty w Łopusznie – tegoroczna impreza odbędzie się 3 sierpnia. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników, w ramach drugiej edycji planowany jest również odrębny bieg dla dzieci poniżej 16. roku życia.

Mimo niespełna roku działalności stowarzyszenie może pochwalić się jeszcze kilkoma innymi sukcesami. Zajęcie II miejsca w powiecie kieleckim oraz województwie świętokrzyskim świadczy o dużej rozpoznawalności stowarzyszenia oraz o pozytywnym odbiorze jego dotychczasowych działań.

Wspomnieć należy również o koszulce biegowej, zaprojektowanej specjalnie dla uczestników I Impresji Biegowych. W ogólnopolskim konkursie cenionego portalu maratonypolskie.pl zajęła wysokie 5. miejsce w kategorii najlepszej koszulki biegowej 2018 roku. Czytelnicy portalu wyżej ocenili jedynie T-shirty z wielotysięcznych biegów w największych polskich miastach.

Stowarzyszenie Łopuszno Active Team od początku swojej działalności misję zachęcania do aktywności fizycznej realizuje także poprzez organizację cotygodniowych, regularnych spotkań biegowych na terenie Łopuszna. Treningi odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 19 na terenie Gminnego Ośrodka Sportowo-Wypoczynkowego i cieszą się coraz większą popularnością. Udział w treningu jest całkowicie bezpłatny.

03 kwi

Aktywni biegacze z Łopuszna