do góry

 • Czas pracy: pn. - pt. 7.00 - 15.15
 • ul. Wrzosowa 44
  25-211 Kielce

 • tel. 41 200 12 00, 41 200 12 08
  fax 41 200 12 10

Informacja dot. Wydziału KomunikacjiJak się dostać do Starostwa Powiatowego w Kielcach?HERB I FLAGA POWIATU KIELECKIEGO - pobierz
03 kwietnia
2019

Aktywni biegacze z Łopuszna

 

Podczas tegorocznej gali „67 Plebiscytu Sportowego” organizowanego przez „Echo Dnia” decyzją czytelników oraz kapituły Łopuszno Active Team zajęło II miejsca w powiecie kieleckim oraz województwie świętokrzyskim w kategorii amatorska drużyna sportowa.

Na mapie powiatu kieleckiego w 2018 roku pojawiła się nowa organizacja pozarządowa – Łopuszno Active Team. Główna jej działalność to organizowanie imprez sportowych – biegów ulicznych i przełajowych oraz działania na rzecz promocji aktywności fizycznej, integracji i aktywizacji lokalnego środowiska.

Poprzez swoją działalność członkowie Łopuszno Active Team chcą także promować gminę Łopuszno, powiat kielecki i województwo świętokrzyskie.

Geneza organizacji to przede wszystkim wspólna pasja do sportu i biegania, która połączyła jej założycieli. Jeszcze jako grupa nieformalna uczestniczyli w wielu imprezach biegowych na terenie całego kraju oraz Europy. W 2018 roku kilku członków grupy, a następnie stowarzyszenia zdobyło Koronę Półmaratonów Polskich, kończąc zawody m.in. w Gdyni, Krakowie, Poznaniu, Warszawie czy Wrocławiu. Do zarejestrowania organizacji zainspirowała ich chęć rozwoju oraz przeprowadzenia na terenie Łopuszna  profesjonalnych zawodów biegowych. Doświadczenia zdobyte poprzez uczestnictwo w wielu biegach ulicznych w kraju zaowocowały wysokim poziomem organizacji I Impresji Biegowych, co potwierdziły liczne pozytywne opinie i pochlebne komentarze startujących w zawodach.

W ocenie członków Łopuszno Active Team organizacja wspomnianego biegu to dotychczas największy ich sukces. Zawody odbyły się na dystansie 5 km i były pierwszym tego typu wydarzeniem w historii Łopuszna. Dla zainteresowanych walką o „życiówkę” na tym dystansie: trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Z dokładnych statystyk wynika, że bieg ukończyły 202 osoby – mieszkańcy Łopuszna, powiatu, województwa, a także duża grupa uczestników spoza ziemi świętokrzyskiej. Dzięki temu impreza miała zasięg ogólnopolski.

W ramach II Impresji Biegowych w Łopusznie organizatorzy planują zwiększyć limit liczby uczestników i pobić zeszłoroczny rekord frekwencji. Bieg ma być wydarzeniem corocznym. Organizatorzy już teraz zapraszają i zachęcają do zaznaczenia w kalendarzu terminu sierpniowej wizyty w Łopusznie – tegoroczna impreza odbędzie się 3 sierpnia. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników, w ramach drugiej edycji planowany jest również odrębny bieg dla dzieci poniżej 16. roku życia.

Mimo niespełna roku działalności stowarzyszenie może pochwalić się jeszcze kilkoma innymi sukcesami. Zajęcie II miejsca w powiecie kieleckim oraz województwie świętokrzyskim świadczy o dużej rozpoznawalności stowarzyszenia oraz o pozytywnym odbiorze jego dotychczasowych działań.

Wspomnieć należy również o koszulce biegowej, zaprojektowanej specjalnie dla uczestników I Impresji Biegowych. W ogólnopolskim konkursie cenionego portalu maratonypolskie.pl zajęła wysokie 5. miejsce w kategorii najlepszej koszulki biegowej 2018 roku. Czytelnicy portalu wyżej ocenili jedynie T-shirty z wielotysięcznych biegów w największych polskich miastach.

Stowarzyszenie Łopuszno Active Team od początku swojej działalności misję zachęcania do aktywności fizycznej realizuje także poprzez organizację cotygodniowych, regularnych spotkań biegowych na terenie Łopuszna. Treningi odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 19 na terenie Gminnego Ośrodka Sportowo-Wypoczynkowego i cieszą się coraz większą popularnością. Udział w treningu jest całkowicie bezpłatny.

 

03 kwi
2019

Aktywni biegacze z Łopuszna

następna poprzednia powrót do listy aktualności

banery

poprzedni baner
 • 8nVSCtil4pM6HMklMjC-bTmgxsRzV6f0F5bCv2AF2V0

 • K5ZQ3VAdEFCGVKYFQL6OZTUYrnDrl7vik3oIYfqfePs

 • o3--1demdUwNiOppJv3rX7QcPsSVdEzIpMB1Ho_zVVc

 • yI1z8PyeQCh5nlL-LOWQxuWcFzDEzSbYkS_XNgF3ytk

 • LwYKnX-H73CTVtDrz7OltrLSz14sEplkgxNxVr7QCxY

 • 1JhkADsh7zKKxS3VaR0-BkGwe3xbFmjNqJI7P---w9g

 • qNofshjKytUj_NQSIdVAj7qgQ4e4B8gTtnxa8PsePoY

 • 1JGMrD2uLFOskOylpcG6RKPxJsuXEgy_n26Zo1YtJQQ

 • YTNRd29rQolLX3aqU9NSwlfRbTqEdy07wrdEyTrMDs4

 • gMpxILS2BeOT-MBM2oijEmMyKEfv7r7rnW1bTOiLmXk

 • XhWwPl6Y_FqrHeFQ3GOAScGh3HgqvKxaGY9UbyHi5mg

 • pZJKT-psS6dmlmIe9ytSsi2_z7jQjaJeTocdGCy3S2M

 • OZJdarc8WY0xXnHt2W10eWAhC5fYMuIHn3IfAqeYXAg

 • da8VUSqsfutzgZoZF7Z-rjQaUFXM_si1RnplhSaoVoo

 • er6G1Pe8I5Vt3Wxj36RS-wJK_cLHtZ-K164ELhlL8As

następny baner