Wydział Komunikacji i Transportu - godziny obsługi klientów:

W dniu 29 grudnia 2018 r. (sobota) Starostwo Powiatowe w Kielcach będzie czynne w godz. 7.00-15.15.Informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 r. Starostwo Powiatowe w Kielcach będzie nieczynne. Powiatowy Rzecznik Konsumentów 10 grudnia nie będzie przyjmował interesantów. W sprawach rejestracji pojazdów i praw jazdy zapraszamy do Wydziału Komunikacji i Transportu w poniedziałki 7.15-16.00, wtorek - piątek w godzinach 7.15 - 14.00. Czas pracy Starostwa Powiatowego w Kielcach - w każdy poniedziałek urząd będzie czynny w godzinach od 7 do 17.15. Od wtorku do piątku od 7.15 do 15.15. HERB I FLAGA POWIATU KIELECKIEGO - pobierz
04 grudnia

Znamy składy osobowe komisji

Podczas drugiej w tej kadencji samorządu sesji Rady Powiatu w Kielcach radni wybrali składy osobowe i przewodniczących komisji problemowych Rady Powiatu. Powołano nową komisję – Skarg, Wniosków i Petycji.

Na początku sesji radni poinformowali, iż w powołano trzy kluby radnych: Prawa i Sprawiedliwości, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Projekt Świętokrzyskie. Obradom przysłuchiwali się włodarze dwóch gmin: Dariusz Meresiński – burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce oraz Robert Jaworski – burmistrz Gminy i Miasta Chęciny.

Najważniejszym punktem obrad było ustalenie składów i przewodniczących komisji Rady Powiatu. Minimalną liczbę członków komisji ustalono na 4, a maksymalną na 9.

W skład Komisji Budżetu i Finansów weszli: Tomasz Gruszczyński (przewodniczący),Andrzej Jarosiński, Michał Godowski, Emil Machul, Paweł Gratka, Sylwester Kasprzyk, Andrzej Borowski.

W skład komisji Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych weszli: Irena Gmyr - (przewodnicząca), Bogdan Gierada, Kamil Piasecki, Małgorzata Popiel, Robert Kaszuba, Michał Godowski.

W skład Komisji Bezpieczeństwa Publicznego, Ochrony Przeciwpożarowej, Przeciwpowodziowej i zapobiegania Innym Zagrożeniom weszli: Andrzej Michalski, (przewodniczący), Zdzisław Zapała, Danuta Żebrowska, Tomasz Gruszczyński, Irena Gmyr.

W skład Komisji Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Powiatu weszli: Łukasz Woźniak (przewodniczący), Józef Szczepańczyk, Andrzej Borowski, Zenon Janus, Emil Machul, Agata Sałata, Irena Gmyr.

W skład Komisji Dróg, Komunikacji i Budownictwa weszli: Krzysztof Soboń (przewodniczący), Andrzej Michalski, Zdzisław Zapała, Małgorzata Popiel, Łukasz Woźniak, Bogdan Gierada, Paweł Gratka, Anna Kosmala, Andrzej Jarosiński.

W skład Komisji Rolnictwa, Leśnictwa, Gospodarki Gruntami  i Ochrony Środowiska weszli: Zenon Janus, (przewodniczący) Sylwester Kasprzak, Krzysztof Soboń, Stefan Pacak, Łukasz Woźniak, Andrzej Jarosiński, Krzysztof Smolarczyk.

W skład Komisji Samorządu, Rozwoju Gospodarczego i Przeciwdziałania Bezrobociu weszli: Anna Kosmala (przewodnicząca), Agata Sałata, Krzysztof Smolarczyk, Krzysztof Soboń, Danuta Żebrowska, Stefan Pacak, Kamil Piasecki, Andrzej Michalski.

W skład Komisji Rewizyjnej weszli: Małgorzata Popiel (przewodnicząca), Robert Kaszuba, Zenon Janus, Tomasz Gruszczyński.

W skład Komisji Statutowej weszli: Robert Kaszuba (przewodniczący), Agata Sałata, Paweł Gratka, Emil Machul.

W skład Komisji Skarg Wniosków i Petycji weszli: Sylwester Kasprzyk (przewodniczący), Józef Szczepańczyk, Agata Sałata i Andrzej Borowski.