Złote pary świętowały

31 Stycznia 2020
 

18 par z terenu gminy Nowa Słupia obchodziło piękny jubileusz pożycia małżeńskiego. W tym ważnym dla nich wydarzeniu uczestniczył starosta kielecki Mirosław Gębski.  

Jubileusz rozpoczął się od mszy świętej w kościele parafialnym pw. Św. Wawrzyńca w Nowej Słupi.  - Był kiedyś taki dzień w waszym życiu, kiedy drogi wasze się spotkały. I był taki dzień, kiede z was przed Bogiem powiedziało tak: „ślubuję miłość, wierność i uczciwość małżeńską, aż do końca sowoich dni" – mówił w homilii proboszcz, ks. Andrzej Górnik.

Druga część uroczystości odbyła się w Świętokrzyskim Dworze w Milanowskiej Wólce. Podziw i uznanie dla par małżeńskich z Nowej Słupi wyraził starosta Mirosław Gębski, który podarował małżonkom listy gratulacyjne, życząc jednocześnie zdrowia i wszelkiej pomyślności w dalszych latach wspólnego życia.  

-  Żelazna rocznica ślubu to wyjątkowe święto, które jest symbolem wierności i miłości małżeńskiej. To niezwykły przykład wzajemnego zrozumienia, wspierania się w trudnych chwilach oraz wspólnego przeżywania radości. To również piękny i godny naśladowania wzór dla młodych ludzi dopiero wstępujących w związek małżeński – mówił starosta.

Życzenia kolejnych szczęśliwych lat jubilatom złożył także Mieczysław Gębski, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa. W uroczystości uczestniczyły również radne powiatowe Agata Sałata i Danuta Żebrowska

Medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę, wręczył burmistrz Miasta i Gminy Nowa Słupia - Andrzej Gąsior.

Wyróżnione pary chętnie dzieliły się swoimi przemyśleniami na temat udanego pożycia małżeńskiego.

- Naszym sukcesem małżeńskim są dzieci. Mamy dziewięcioro wnucząt. Pięćdziesiąt lat szybko minęło. Różnie w życiu bywało. Były te dobre, ale i te gorsze czasy. W małżeństwie do każdej sprawy trzeba podchodzić z wielką pokorą. Nikt za nas problemów nie rozwiąże. Razem łatwiej jest przejść przez życie. Dzisiaj po tych wielu latach wartość związku małżeńskiego nabiera nowego znaczenia. Lepiej rozumiemy siebie. Starajmy się pamiętać i pielęgnować tylko te dobre rzeczy, bo one podtrzymują nasz związek – mówili Jerzy i Bogusława Wojciechowscy.

Po wręczeniu medali nie zabrakło symbolicznej lampki szampana oraz tradycyjnego „Sto lat”. Spotkanie umilił pokaz tańca Akademii Kamili Drezno i występ zespołu Modrzewianki.

Odznaczone pary: Leokadia i Józef Cieśla (65-lecie Pożycia Małżeńskiego), Krystyna i Jerzy Kozera, Genowefa i Władysław Styczeń, Teodozja i Stanisław Binkowscy (70-lecie Pożycia Małżeńskiego), Stefania i Stefan Malec, Barbara i Wacław Wąsewicz, Danuta i Bogusław Grudzień, Teresa i Sylweriusz Pawlik, Stanisława i Jan Wojciechowscy, Halina i Marian Halik, Mieczysława i Jerzy Roman, Bogusława i Jerzy Wojciechowscy, Maria i Marian Jagiełło, Irena i Walenty Sałata, Henryka i Bogusław Kaczmarscy, Marianna i Jan Sikora, Halina i Wacław Kończak, Zofia i Piotr Stawiarscy.

do góry
Z uwagi na zmianę operatora telefonicznego mogą wystąpić problemy z uzyskaniem połączenia z filiami Wydziału Komunikacji i Transportu. Za utrudnienia przepraszamy. Do 19 maja można wysyłać zgłoszenia do II Powiatowego Przeglądu "Chwalcie łąki umajone" Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów