• Czas pracy: poniedziałek 7.00-17.15, wtorek-piątek 7.15-15.15

System Centralnej Ewidencji Pojazdów CEP wciąż nie działa poprawnie, niezależnie od Starostwa. O ustaniu tej awarii niezwłocznie poinformujemy.Nowy czas pracy Starostwa Powiatowego w Kielcach. W każdy poniedziałek urząd będzie czynny w godzinach od 7 do 17.15. Od wtorku do piątku od 7.15 do 15.15. HERB I FLAGA POWIATU KIELECKIEGO - pobierz

Zapraszamy na Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych

Starosta kielecki Michał Godowski oraz burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński zapraszają na XI Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych, który odbędzie się 18 czerwca 2017r. o godz. 15 na rynku w Daleszycach.

- Od jedenastu lat Starostwo Powiatowe w Kielcach jest organizatorem przeglądu orkiestr dętych. To impreza służąca popularyzacji tej formy muzyki. Nie trzeba przekonywać, że jest w orkiestrach wielka siła. Zapraszamy do udziału w imprezie – zachęca starosta kielecki, Michał Godowski. - Warto dodać, iż prezentacje artystyczne z roku na rok przyciągają nie tylko rzesze widzów, ale i grono młodych utalentowanych muzyków. Dzięki przeglądowi orkiestr młodzież z całego regionu może zaprezentować swoje umiejętności i skonfrontować je z innymi muzykami.

Podobnie jak i w ubiegłym roku orkiestry dęte z całego powiatu kieleckiego będą gościły w Daleszycach. Przegląd tradycyjnie rozpocznie się od barwnej parady. Młodzi muzycy zagrają znane przeboje m.in. przeboje filmowe, piosenki ludowe i patriotyczne. W sumie, na daleszyckim rynku zaprezentuje się 11 orkiestr dętych (wystąpi 280 uczestników).

Warto dodać, iż podczas Przeglądu, na specjalnym stoisku powiatu kieleckiego, mieszkańcy będą mogli uzyskać informację o zakresach leczenia i dostępności do świadczeń medycznych w powiatowych zakładach opieki zdrowotnej, informację o prawach pacjenta oraz zakresach usług medycznych zakontraktowanych przez NFZ w Kielcach, zbadać ciśnienie krwi oraz otrzymać „Pakiet Zdrowotny” ufundowany przez Starostę Kieleckiego i Dyrektora powiatowego zakładu opieki zdrowotnej, uprawniający do wykonania nieodpłatnego badania medycznego.

Program przeglądu zapowiada się wyjątkowo. O godzinie 15 powitanie przybyłych gości i otwarcie przeglądu. O godzinie 15.10 Prezentacje artystyczne i wyjątkowy koncert “Powiatowej Orkiestry Dętej”, czyli powołanej na ten występ niezwykłej orkiestry, na którą złożą się członkowie wszystkich występujących podczas przeglądu orkiestr. To będzie niesamowite – jednocześnie zagra blisko 300 osób. Połączone orkiestry wykonają trzy utwory. Następnie o 15:20 prezentacja artystyczna orkiestr gminnych. 7:00 Podsumowanie Przeglądu oraz wręczenie statuetek i nagród

- Organizujemy nie tylko przegląd orkiestr, ale i chórów czy kapel ludowych. Te imprezy są doskonałą okazją do zaprezentowania bogatej kultury powiatu kieleckiego. Wspólne muzykowania łączy pokolenia i stwarza możliwość przekazywania bogatych tradycji naszego regionu – zachęca do udziału Michał Godowski.

następna porzednia powrót do listy aktualności