• Czas pracy: pn. - pt. 7.00 - 15.15

Umów wizytę - Wydział Komunikacji i TransportuTelefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Jak się dostać do Starostwa Powiatowego w Kielcach?
12 stycznia

Z wizytą w żłobku

Przed budynkiem żłobka starosta kielecki Mirosław Gębski z wójtem gminy Damianem Sławskim.

Starosta kielecki Mirosław Gębski spotkał się z wójtem gminy Miedziana Góra Damianem Sławskim. Rozmawiali  o kończącej się budowie pierwszego gminnego żłobka.

Starosta kielecki zwiedził nowo wybudowany budynek. Gmina na ten cel pozyskała wielomilionowe zewnętrzne dofinansowania. Najpierw w wysokości 1 miliona 287 tysięcy złotych z rządowego programu „Maluch+”. Następnie, w kwocie 1 miliona 669 tysięcy złotych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na wykończenie nowego obiektu, zakup przyjaznego dzieciom umeblowania i wyposażenia oraz powstanie kolorowego placu zabaw.

Jak informował wójt, zakończył się nabór do żłobka w ramach kolejnego unijnego projektu „Mamo, tato wracaj do pracy!”, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Obecnie prace przy budowie są już na finiszu. - Planujemy otwarcie na przełomie lutego i marca - mówił włodarz gminy.

Żłobek w Miedzianej Górze będzie miejscem pełnym najnowocześniejszych pomocy dydaktycznych oraz dbającym o komfort fizyczny i psychiczny każdego malucha. Mamy, karmiące piersią będą mogły korzystać ze specjalnie przygotowanego pokoju, w którym nie zabraknie wygodnego fotela i lodówki do przechowywania pokarmu. O bezpieczeństwo i dobre samopoczucie maluchów zatroszczy się wykwalifikowana kadra pedagogów, pielęgniarka, logopeda i psycholog. Oprócz codziennych zajęć edukacyjno-wychowawczych, w których skład wejdą ćwiczenia sensoplastyczne i muzyczne, w ofercie placówki znajdą się również spotkania ze specjalistami, m.in. z zakresu fizjoterapii.

- Cieszę się, że na terenie naszego powiatu powstają nowe placówki opieki nad małymi dziećmi. A jeszcze bardziej cieszę się, gdy takie placówki powstają w gminach, w których dotychczas one nie funkcjonowały, tak jak w przypadku gminy Miedziana Góra - powiedział starosta Mirosław Gębski.