• Czas pracy: poniedziałek 7.00-17.15, wtorek-piątek 7.15-15.15

System Centralnej Ewidencji Pojazdów CEP wciąż nie działa poprawnie, niezależnie od Starostwa. O ustaniu tej awarii niezwłocznie poinformujemy.Nowy czas pracy Starostwa Powiatowego w Kielcach. W każdy poniedziałek urząd będzie czynny w godzinach od 7 do 17.15. Od wtorku do piątku od 7.15 do 15.15. HERB I FLAGA POWIATU KIELECKIEGO - pobierz
08 sierpnia

XI Święto Sportu w Lechowie

Na kompleksie boisk sportowych w Lechowie, w niedzielne południe odbyła się XI edycja Święta Sportu – wydarzenia sportowo - rekreacyjnego. Organizatorem wydarzenia był Ludowy Zespół Sportowy w Lechowie.

W imprezie wziął udział członek Zarządu Powiatu w Kielcach – Bogdan Gierada. - Święto Sportu ma na celu promowanie zdrowego trybu życia i zachęcanie mieszkańców do aktywności sportowej – mówi Bogdan Gierada.

Wydarzenie zapoczątkowały dwa turnieje: w piłkę nożną oraz siatkówkę. W pierwszej konkurencji uczestniczyło 9 a w drugiej 6 drużyn. Pod pilnym okiem sędziów obu konkurencji gra przebiegała żywo na zasadach fair play. Po wręczeniu pucharów zwycięzcom porannych rozgrywek, goście musieli spróbować swoich sił w IX Turnieju Zręcznościowym Powiatu Kieleckiego mierząc się w trzech konkurencjach: jeździe na hulajnodze, zbijaniu piramidy z puszek oraz kręceniu hula-hop.

Z konkurencjami musieli zmierzyć się także sołtysi i radni gminy kończąc tym samym VI Turnieju Sołectw Gminy Bieliny. Po tych wspaniałych rozgrywkach, każdy uczestnik Święta Sportu w Lechowie miał szanse spróbować swoich sił w szeregu konkurencji sportowych: Turnieju Zręcznościowego Powiatu Kieleckiego dla dzieci i dorosłych, poprzez rzut woreczkiem do koszyczka dla najmłodszych, biegi sprawnościowe dla par, czwórbój siłowy a na turnieju rekreacyjnym dla seniorów kończąc.

W międzyczasie scena nie pozostawała pusta i czas umilały nam występy artystyczne młodych lechowianek: Zuzi Bery oraz Diany Strzeleckiej, zespołu Skazany na Muzykę i przyjaciele oraz Bawi Band, a także prelekcja funkcjonariuszy Policji na temat bezpieczeństwa podczas wakacji.

Organizacja wydarzenia była współfinansowana z budżetu Powiatu Kieleckiego w ramach realizacji zadania publicznego „IX Turniej Zręcznościowy Powiatu Kieleckiego.”

następna porzednia powrót do listy aktualności