Wydział komunikacji już gotowy na zmiany!

18 Grudnia 2023

Więcej stanowisk obsługi utworzono w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Kielcach. To w związku ze zmianą przepisów dotyczących rejestracji pojazdów, od 1 stycznia 2024 r. Wprowadzony zostaje obowiązek złożenia wniosku o rejestrację.Więcej stanowisk w wydziale komunikacji

W związku z wejściem nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, od 1 stycznia 2024 r. wprowadzony zostaje obowiązek złożenia wniosku o rejestrację pojazdu w terminie 30 dni w przypadku:
- nabycia pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
- sprowadzenia pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z terytorium państwa członkowskiego
-  dopuszczenia pojazdu do obrotu przez organ Administracji Skarbowej w przypadku pojazdów sprowadzonych z państwa niebędącego państwem członkowskim Unii Europejskiej.

W przypadku przedsiębiorców prowadzących na terytorium RP działalność gospodarczą w zakresie obrotu pojazdami termin ten wynosi 90 dni.

- W związku ze zmianami przepisów, a tym samym ze zwiększeniem ilości składanych wniosków o rejestrację pojazdów utworzyliśmy dodatkowo cztery stanowiska do obsługi klientów w Wydziale Komunikacji i Transportu kieleckiego starostwa, z których już korzystają mieszkańcy powiatu kieleckiego. Pozwoli to jeszcze bardziej usprawnić ich obsługę - mówi członek Zarządu Powiatu w Kielcach Cezary Majcher.

Instytucja zawiadamiania o nabyciu pojazdu przestaje funkcjonować. Natomiast zawiadomienie o zbyciu pojazdu pozostaje w dotychczasowej formie.

do góry
Specjalne programy zmniejszają bezrobocie Święto 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej Muzyka ludowa zabrzmi w niedzielę w Jaworzni Kadra dowódcza 1. Dywizji Piechoty Legionów w starostwie Na zalewie w Cedzynie ma być bezpieczniej Starostwo Powiatowe w poniedziałki pracuje dłużej Szpital przy Prostej wykonuje badania prenatalne Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów