Wirtualna strzelnica w Powiatowym Zespole Szkół w Łopusznie

2 Stycznia 2024

W dniu 20 grudnia 2023 roku w Powiatowym Zespole Szkół w Łopusznie odbyło się uroczyste otwarcie wirtualnej strzelnicy ,,Pojedynek”. 

Strzelnica powstała w budynku Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie w jednej z sal dydaktycznych, w której zamontowano przenośne, nowoczesne urządzenia składające się na kompletną strzelnicę dostosowaną do broni treningowej wyposażonej w czujniki laserowe. Będzie ona służyła głównie uczniom klas mundurowych z terenu powiatu do realizowania szkoleń strzeleckich w oparciu o wirtualną rzeczywistość. Z zakupionego systemu będą mogli korzystać również uczniowie szkół ponadpodstawowych i podstawowych, które prowadzą działalność dydaktyczno-wychowawczą w dziedzinie obronności państwa oraz organizacje pozarządowe prowadzące działalność na rzecz obronności kraju.

Podczas uroczystego otwarcia wszystkich zgromadzonych powitała Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie Pani Agnieszka Prędota-Gad. Obecni byli również: Wicestarosta Kielecki Pan Tomasz Pleban, Radni Powiatowi Pan Krzysztof Soboń i Pan Łukasz Woźniak, a także Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Pani Renata Janik, Świętokrzyski Kurator Oświaty Pan Kazimierz Mądzik, Dyrektor Akademickiego Centrum Kształcenia Ustawicznego Akademii Lipińskiego w Kielcach Pan Dariusz Palacz oraz przedstawiciele służb mundurowych i uczniowie klas mundurowych.

Powiat Kielecki otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 132 tys. zł, na realizacje wirtualnej strzelnicy wraz z wyposażeniem strzeleckim, w ramach konkursu „Strzelnica w powiecie 2023”, organizowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 167 tys. zł.

Źródło: PZS w Łopusznie

 

do góry
Specjalne programy zmniejszają bezrobocie Święto 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej Muzyka ludowa zabrzmi w niedzielę w Jaworzni Kadra dowódcza 1. Dywizji Piechoty Legionów w starostwie Na zalewie w Cedzynie ma być bezpieczniej Starostwo Powiatowe w poniedziałki pracuje dłużej Szpital przy Prostej wykonuje badania prenatalne Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów