• Czas pracy: pn. - pt. 7.00 - 15.15

Umów wizytę - Wydział Komunikacji i TransportuTelefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Jak się dostać do Starostwa Powiatowego w Kielcach?

Ważne udogodnienia w wydziale komunikacji

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców powiatu kieleckiego, wprowadzamy duże zmiany w funkcjonowaniu Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Kielcach. Otwieramy nowe filie w gminach i wydłużamy godziny pracy. Rejestracja nadal odbywa się przez internet.

Od jutra, 25 listopada uruchamiamy filię Wydziału Komunikacji i Transportu – Referat Rejestracji Pojazdów w Nowej Słupi. Zaś od czwartku, 26 listopada w gminie Łagów.

- Osoby, które będą chciały załatwić sprawy związane np. z rejestracją pojazdu mogą udać się już do urzędu gminy w Mniowie, gdzie filia wydziału działa od poniedziałku, a od jutra do urzędu w Nowej Słupi. Także mieszkańcy Łagowa od czwartku będą mogli załatwić swoje sprawy z tego zakresu na miejscu, bez konieczności przyjeżdżania do Kielc – informuje starosta kielecki, Mirosław Gębski.

Filia w Nowej Słupi czynna będzie przez trzy dni w tygodniu: w poniedziałki, wtorki i środy. Obsługiwać ją będzie dwóch pracowników Wydziału Komunikacji i Transportu.

Filia w Łagowie działać będzie w czwartki i piątki. Tutaj również wyznaczono do obsługi dwóch pracowników.

- Poprzez te działania po raz kolejny wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Najwięcej spraw w naszym urzędzie załatwianych jest właśnie w Wydziale Komunikacji i Transportu przy rejestracji pojazdów, dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, by ułatwić to mieszkańcom powiatu kieleckiego – mówi Cezary Majcher, członek Zarządu Powiatu w Kielcach.

Rejestracja terminów przez internet do filii w Nowej Słupi i Łagowie rusza już dzisiaj (24 listopada).

Kolejnym wprowadzanym udogodnieniem jest zmiana miejsca wydawania praw jazdy i dowodów rejestracyjnych. Do tej pory te dokumenty można było odebrać przy Wydziale Komunikacji i Transportu (w tzw. wiatrołapie). Od poniedziałku wydawanie dokumentów odbywać się będzie w Biurze Obsługi Klienta na poziomie „0”.

Wydłużono także czas pracy na obsługę klientów.

Dzięki internetowej rejestracji wizytę będzie można umówić na 5 dni do przodu. Co ważne, jedna osoba będzie mogła zarejestrować tylko jeden samochód. Wygenerowane potwierdzenie wizyty należy wziąć ze sobą w dniu wizyty, w formie wydruku, bądź w wersji elektronicznej, np. na urządzeniu mobilnym.

W celu skorzystania z internetowego systemu umawiania wizyt wymagana jest jednorazowa rejestracja na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Kielcach https://ustaltermin.powiat.kielce.pl/

Co ważne, rejestrując pojazd telefonicznie bądź przez internet, musimy podać niezbędne do rejestracji informacje: imię i nazwisko, sześć pierwszych cyfr numeru PESEL, numer telefonu, numery tablic rejestracyjnych i cztery ostatnie numery VIN (to 17-cyfrowy numer VIN, który znajduje się na każdym samochodzie oraz w dowodzie rejestracyjnym).