• Czas pracy: pn. - pt. 7.00 - 15.15

Umów wizytę / Rejestracja pojazdówTelefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Jak się dostać do Starostwa Powiatowego w Kielcach?

Warsztaty profilaktyczne pt.: „Koronawirus”

W Powiatowym Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Podzamczu miały miejsce bardzo potrzebne w obecnej sytuacji warsztaty profilaktyczne związane z koronawirusem, które miały na celu usystematyzowanie wiedzy o chorobie wywoływanej przez wirusa oraz zasadach zapobiegania zakażeniom.

Wychowankowie podzieleni byli na dziewięć 4-5 osobowych zespołów. Warsztaty składały się z trzech etapów.

W pierwszym etapie wychowankowie wysłuchali prelekcji na temat pochodzenia i budowy koronawirusa, charakterystycznych objawów chorobowych, zapobiegania zakażeniu oraz zasadach obowiązujących w czasie kwarantanny. W trakcie prelekcji  wykorzystano filmy, piosenki oraz prezentację multimedialną. Nauczyli się również odróżniać objawy Covid 19 od objawów towarzyszących przeziębieniu, czy grypie. Na koniec obejrzeli krótki filmik z instruktarzem mycia rąk.

Etap drugi polegał na rozwiązaniu zadań na kartach pracy na podstawie tego, co zapamiętali z prelekcji o koronawirusie. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, zadania prawda/fałsz, czy rebusy.

Etap trzeci był częścią artystyczną. Wychowankowie z różnych materiałów plastycznych wykonywali makiety, plakaty, modele wirusa Sars-Cov-2, pisali wiersze i piosenki.

Wszyscy uczestniczący w warsztatach wykazali się dużym zaangażowaniem i pomysłowością. Wszystkie zespoły wykonały wspaniałe prace i z dużą aktywnością uczestniczyli w kolejnych etapach warsztatów.

Na zakończenie obecni nauczyciele oddawali anonimowo głosy na najlepsze ich zdaniem prace. Poziom był bardzo wyrównany, ale udało się wyłonić zwycięzców.

Miejsce I zajął zespół numer 8 w osobach:

Mateusz Motylewicz, Oliwier Janas, Krystian Wróbel, Hubert Sumara, Maciej Krupa

Miejsce II zajął zespół numer 6 w osobach:

Jakub Turek, Olgierd Lora, Mateusz Jarosz, Mateusz Skorupa

Miejsce III zajął  zespół numer 2 w osobach:

Filip Wójcik, Adam Tulimowski, Drabik Amadeusz, Paweł Cichowlas, Jan Pląskowski

Wszyscy wyróżnieni otrzymali nagrody: paczki ze słodyczami, a dodatkowo uczestnicy warsztatów zdobyli powerbanki za bardzo aktywny udział w całości wydarzenia.

Podsumowania dokonał dyrektor Ośrodka, Bogdan Kalwat wręczając nagrody i gratulując wszystkim uczestnikom doskonałej postawy i aktywności podczas warsztatów.