Wakacje czas zacząć

25 Czerwca 2021

Ostatni dzwonek zabrzmiał w powiatowych szkołach. Ponad 1300 uczniów odebrało świadectwa i rozpoczęło wakacje. Wicestarosta Tomasz Pleban uczestniczył w  zakończeniu roku szkolnego w Bodzentynie

We wszystkich powiatowych placówkach oświatowych odbyły się w reżimie sanitarnym symboliczne akademie kończące rok szkolny 2020/2021, podczas których wręczono m.in.  Nagrody Starosty Kieleckiego. To wyróżnienie otrzymało łącznie 17 uczniów.

Z uczniami Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie spotkał się wicestarosta kielecki Tomasz Pleban, który życzył udanych i bezpiecznych wakacji.- Gratuluje wam osiągniętych wyników w nauce i życzę dalszych sukcesów - powiedział wicestarosta. Zakończenie roku odbyło się na placu przy szkole. Uczniowie odebrali zasłużone świadectwa i nagrody. Wakacje rozpoczęło 81 uczniów. Jak mówiła dyrektor szkoły Magdalena Tusień-Kuzka ostatnie tygodnie nauki w trybie stacjonarnym upewniły kadrę pedagogiczną w przekonaniu, że nawet najnowocześniejsze technologie nie zastąpią bezpośredniego kontaktu, spotkań, rozmów, szkolnych wydarzeń, wycieczek, więzi i sytuacji, które mają miejsce tylko w murach szkoły.

Członek Zarządu Powiatu w Kielcach Mariusz Ściana wziął udział w zakończeniu roku szkolnego w Powiatowym Zespole Szkół w Chmielniku. - Cieszę się, że mogę się z Wami spotkać i życzyć Wam udanego i bezpiecznego odpoczynku - mówił Mariusz Ściana. - Promocję do klasy następnej otrzymało 360 uczniów - dodał dyrektor Sławomir Wójcik.

Świadectwa odebrali również uczniowie w PZS w Chęcinach. W imieniu starosty kieleckiego Mirosława Gębskiego życzenia udanego wypoczynku, bezpiecznych wyjazdów i powrotów oraz beztroskich wakacji złożyła dyrektor Wydziału Organizacji i Zarządzania Kryzysowego kieleckiego Starostwa Ewelina Kaczmarzyk. - Ten rok nie był łatwy, ale daliśmy radę wyzwaniom i potrafiliśmy się dostosować do zmian - powiedziała Halina Kołodziejczyk dyrektorka szkoły. Świadectwa odebrało 264 uczniów.

W Powiatowym Zespole Szkół w Łopusznie zakończenie roku szkolnego świętowało 589 uczniów. - Na sali gimnastycznej wręczyliśmy nagrody dla uczniów wytypowanych na kandydatów do Stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz dla laureatów Nagrody Starosty Kieleckiego - powiedziała dyrektor szkoły Grażyna Bekier. Kieleckie Starostwo reprezentowała w tym ważnym dla uczniów dniu kierownik Referatu Edukacji Sabina Kaczmarczyk.

 W ośrodkach wychowawczych naukę ukończyło 55 podopiecznych.

do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów Zasady obsługi interesantów