do góry
 • Czas pracy: pn. 7.00-17.15, wt.-pt. 7.15-15.15
  Wydział Komunikacji i Transportu - godziny obsługi klientów:
  pn. 7.15-16.00, wt.-pt. 7.15-14.00
 • ul. Wrzosowa 44
  25-211 Kielce

 • tel. 41 200 12 00, 41 200 12 08
  fax 41 200 12 10

Uwaga! 21 lutego br. Zarząd Powiatu w Kielcach przyjął Księgę Identyfikacji Wizualnej Powiatu Kieleckiego, która znajduje się w zakładce „Dla Klienta”W sprawach rejestracji pojazdów i praw jazdy zapraszamy do Wydziału Komunikacji i Transportu w poniedziałki 7.15-16.00, wtorek - piątek w godzinach 7.15 - 14.00. System Centralnej Ewidencji Pojazdów CEP wciąż nie działa poprawnie, niezależnie od Starostwa. O ustaniu tej awarii niezwłocznie poinformujemy.Czas pracy Starostwa Powiatowego w Kielcach - w każdy poniedziałek urząd będzie czynny w godzinach od 7 do 17.15. Od wtorku do piątku od 7.15 do 15.15. HERB I FLAGA POWIATU KIELECKIEGO - pobierz
17 sierpnia
2017

W szpitalu przy Prostej powstała nowa przychodnia

 

W Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka - Szpital Specjalistyczny w Kielcach od lipca rozpoczęła funkcjonowanie nowoczesna przychodnia ginekologiczno – położnicza. – W naszym szpitalu zapewniamy wysoką jakość świadczonych usług. Stad ciągle staramy się go unowocześniać i inwestować w niego – mówi starosta kielecki Michał Godowski.

Przychodnia znajduje się w nowo wyremontowanych pomieszczeniach na terenie szpitala przy ulicy Prostej.

 - Poradnia powstała z myślą o zapewnieniu kobietom kompleksowej opieki ginekologiczno – położniczej. Panie mogą skorzystać z bogatej oferty diagnostyczno – leczniczej świadczonej przez doświadczonych lekarzy specjalistów, pracujących w szpitalu. Dysponujemy także wysokiej jakości sprzętem medycznym – mówi dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka - Szpital Specjalistyczny w Kielcach – Rafał Szpak.

W ramach poradni, u kobiet ciężarnych wykonywane są wszystkie niezbędna badania zarówno laboratoryjne jak i obrazowe. – Nasi lekarze zapewniają opiekę wszystkim pacjentkom oczekującymi potomstwa od pierwszych tygodni ciąży aż do momentu rozwiązania – dodaje dyrektor. - Dzięki kompleksowości oferowanych usług, wszystkie kobiety ciężarne wymagające dodatkowych badań specjalistycznych, kierowane są także do innych poradni działających w ramach naszego szpitala. Poradnia ta nie tylko sprawuje opiekę nad kobietami w ciąży, ale prowadzi także diagnostykę i leczenie wszystkich innych schorzeń ginekologicznych zgodnych z profilem działalności.  

Jak dodaje dyrektor lecznicy, do tej pory funkcjonowała w szpitalu poradnia ginekologiczno - położnicza, ale była ona przeznaczona dla pacjentek przygotowujących się do zabiegu lub kontynuujących leczenie po zabiegu operacyjnym. Nowa przychodnia zaprasza wszystkie pacjentki w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 8 do 13. Wszystkie porady i konsultacje lekarskie w ramach poradni realizowane są bezpłatnie, w ramach kontraktu z NFZ.

Raka można wyleczyć

- W naszym szpitalu wykonujemy także pełną diagnostykę w kierunku wykrywania nowotworów piersi w ramach Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – dodaje Rafał Szpak. - Nowotwory gruczołu piersiowego stanowią około 30% ogółu zachorowań na nowotwory złośliwe u kobiet i stanowią niestety najczęstszą przyczynę zgonów w tej grupie pacjentów. Nowotwory piersi występują częściej w okresie po menopauzalnym, a ryzyko zachorowania zdecydowanie wzrasta po 50 roku życia. Najlepszym sposobem wykrycia zmian w obrębie gruczołu piersiowego jest mammografia i samokontrola. Dodam, że choroby nowotworowe piersi nie są dziś chorobą śmiertelną, można je leczyć, a w wielu przypadkach wyleczyć. Warunek to wczesna diagnoza i szybko podjęta terapia. Do tego potrzebna jest jednak profilaktyka.

- Bezpłatne badania w ramach programu profilaktyki raka piersi NFZ są wykonywane przez nasz szpital dla wszystkich zainteresowanych kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które przez ostatnie 2 lata nie miały wykonywanego badania mammograficznego. Aby wziąć udział w programie profilaktycznym nie jest wymagane skierowanie od lekarza wystarczy zgłosić się z dowodem osobistym od poniedziałku do piątku w godzinach od 8-13.

Promocja zdrowia w powiecie

– Od kilku miesięcy promujemy zdrowie podczas imprez kulturalno – rekreacyjnych organizowanych przez nasz urząd i jednostki powiatowe na terenie gmin powiatu kieleckiego – mówi starosta kielecki Michał Godowski. - Program zakłada realizację zadań w zakresie edukacji zdrowotnej, promocji zdrowia i profilaktyki chorób, zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2015 r. o zdrowiu publicznym. Na stoisku powiatu mieszkańcy mogą uzyskać informację o zakresach leczenia i dostępności do świadczeń medycznych w powiatowych zakładach opieki zdrowotnej, informacje o prawach pacjenta oraz zakresach usług medycznych zakontraktowanych przez NFZ w Kielcach, zbadać ciśnienie krwi czy poziom cukru we krwi.

Jedną z ciekawych form promocji zdrowia są cieszące się dużą popularnością tzw. „bony zdrowotne” ufundowane przez starostę kieleckiego i dyrektora powiatowego zakładu opieki zdrowotnej, uprawniający do wykonania nieodpłatnego badania medycznego.

Ramka: „PAKIET ZDROWOTNY – Zdrowy Powiat Kielecki” - W Powiatowym Centrum Usług Medycznych w Kielcach można zrealizować bezpłatnie pakiety zdrowotne na: badania reumatologiczne, badania endokrynologiczne. W Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka- Szpital Specjalistyczny w Kielcach można zrealizować bezpłatnie pakiety zdrowotne na: badania kardiologiczne, badanie diagnostyka chorób piersi, badania reumatologiczne, badania urologiczne. W Szpitalu Powiatowym w Chmielniku można zrealizować bezpłatnie pakiety zdrowotne na: badania urologiczne, badania kardiologiczne.

Pakiety realizuje się w ciągu 30 dni od dnia wydania w jednostce która pakiet realizuje.

 

następna poprzednia powrót do listy aktualności

banery

poprzedni baner
 • 8nVSCtil4pM6HMklMjC-bTmgxsRzV6f0F5bCv2AF2V0

 • K5ZQ3VAdEFCGVKYFQL6OZTUYrnDrl7vik3oIYfqfePs

 • o3--1demdUwNiOppJv3rX7QcPsSVdEzIpMB1Ho_zVVc

 • yI1z8PyeQCh5nlL-LOWQxuWcFzDEzSbYkS_XNgF3ytk

 • LwYKnX-H73CTVtDrz7OltrLSz14sEplkgxNxVr7QCxY

 • 1JhkADsh7zKKxS3VaR0-BkGwe3xbFmjNqJI7P---w9g

 • qNofshjKytUj_NQSIdVAj7qgQ4e4B8gTtnxa8PsePoY

 • 1JGMrD2uLFOskOylpcG6RKPxJsuXEgy_n26Zo1YtJQQ

 • YTNRd29rQolLX3aqU9NSwlfRbTqEdy07wrdEyTrMDs4

 • gMpxILS2BeOT-MBM2oijEmMyKEfv7r7rnW1bTOiLmXk

 • XhWwPl6Y_FqrHeFQ3GOAScGh3HgqvKxaGY9UbyHi5mg

 • pZJKT-psS6dmlmIe9ytSsi2_z7jQjaJeTocdGCy3S2M

 • OZJdarc8WY0xXnHt2W10eWAhC5fYMuIHn3IfAqeYXAg

 • da8VUSqsfutzgZoZF7Z-rjQaUFXM_si1RnplhSaoVoo

 • er6G1Pe8I5Vt3Wxj36RS-wJK_cLHtZ-K164ELhlL8As

następny baner