do góry
 • Czas pracy: pn. 7.00-17.15, wt.-pt. 7.15-15.15
  Wydział Komunikacji Transportu - godziny obsługi klientów:
  pn. 7.15-16.00, wt.-pt. 7.15-14.00
 • ul. Wrzosowa 44
  25-211 Kielce

 • tel. 41 200 12 00, 41 200 12 08
  fax 41 200 12 10

HERB I FLAGA POWIATU KIELECKIEGO - pobierz
14 sierpnia
2019

W najbliższy długi weekend Święto Plonów odbędzie się w wielu gminach powiatu kieleckiego

 

Święto Plonów w gminach powiatu kieleckiego to nie tylko podziękowanie dla rolników za trud i ciężką pracę na roli, ale też okazja do spotkania i dobrej zabawy przy dźwiękach muzyki ludowej i rozrywkowej, połączonej z wieloma atrakcjami.

Dożynki w dniu 15 sierpnia:

Dożynki Gminy Bieliny rozpoczną się korowodem dożynkowym spod Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich na stadion sportowy w Bielinach gdzie odbędzie się msza święta. W trakcie dożynek odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na hasło promocyjne Gminy Bieliny oraz usłyszymy największe przeboje Czerwonych Gitar w wykonaniu zespołu Trzy Gitary. Na scenie wystąpi także zespół Nokaut a wszystko zakończy się dyskoteką. Dożynki objął patronatem honorowym starosta kielecki Mirosław Gębski.

Dożynki Gminy Bodzentyn w tym roku odbędą się nad zalewem w Wilkowie i rozpoczną się otwarciem wystawy sprzętu pszczelarskiego. Następnie uroczystości przeniosą się do kościoła parafialnego w Świętej Katarzynie. Po mszy św. uroczystości powrócą nad zalew w Wilkowie gdzie wystąpią lokalne zespoły folklorystyczne oraz przewidziane są gry i zabawy m.in. rzut "mietłom". Ostatnim punktem programu będzie dyskoteka pod gwiazdami poprowadzona przez zespól Free Boys.

Dożynki Gminy Chmielnik odbędą się w Ługach gdzie po mszy św. odbędzie się poświęcenie i otwarcie świetlicy wiejskiej. W trakcie obchodów święta plonów zobaczymy przedstawienie dożynkowe „Baby i chłopy” w wykonaniu Teatrzyku „Chmielnicka Gęś”. Na tegorocznej scenie wystąpi zespól Leyla oraz odbędzie się zabawa taneczna z zespołem „REVEL”. Dożynki objął patronatem honorowym starosta kielecki Mirosław Gębski.

W gminie Górno uroczystości dożynkowe rozpoczną się o godz. 11 mszą świętą w kościele w Górnie, następnie korowód przejdzie na stadion przy „Małej Kadzielni", gdzie odbędą się występy lokalnych zespołów, konkursy, dyskoteka z DJ-em. Podczas dożynek będzie prowadzona zbiórka krwi.

Dożynki w dniu 18 sierpnia:

Dożynki Gminy Chęciny zaplanowano w Polichnie. W programie, oprócz tradycyjnej mszy świętej, która rozpocznie się o godz. 13, oraz wyboru najpiękniejszego wieńca dożynkowego, znajdziemy m.in. koncerty rodzimych zespołów folklorystycznych. Na scenie wystąpi także Rodzinna Kapela Korbanów i zespół NEW X. Dożynki objął patronatem honorowym starosta kielecki Mirosław Gębski.

Dożynki Gminy Daleszyce rozpoczną się o godz. 11.30. Po mszy świętej, na stadionie sportowym w Daleszycach, odbędą obrzędy dożynkowe i Turniej Sołectw z konkurencjami dla sołtysów. Nie zabraknie koncertów zespołów ludowych, chóru miejskiego i orkiestry dętej z Daleszyc, a także zabawy tanecznej z zespołem „PLUS”.

W gminie Łagów Święto Plonów rozpocznie oceną wieńców dożynkowych o godz. 13, następnie o godz. 14. odbędzie się msza święta w łagowskim kościele parafialnym. W czasie gminnych dożynek będzie miało miejsce ośpiewanie wieńców dożynkowych oraz wybór najpiękniejszego wieńca, a także koncert Zespołu Pieśni i Tańca Łopuszno. W programie zaplanowano także zabawę taneczna.

Dożynki gminne w gminie Masłów odbędą się w amfiteatrze na Żeromszczyźnie w Ciekotach. Początek imprezy o godz. 14. W programie m.in. premierowy występ Reprezentacyjnego Zespołu Pieśni i Tańca „Żeromszczyzna”. Nie zabraknie koncertów zespołów ludowych i atrakcji dla najmłodszych. Dożynkom towarzyszyć będzie wręczenie wyróżnień AKTYWNY ROLNIK sołectw gminy Masłów. 

W gminie Piekoszów podziękowanie za plony rozpocznie się uroczystą mszą świętą o godz. 14. Następnie będzie można wziąć udział w atrakcjach takich jak turniej sołtysów. Zostanie rozstrzygnięty także konkurs Ogród moich marzeń.Do zabawy przygrywać będą zespoły ludowe oraz grupy Braters i dyskoteki z DJ Corby. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Baciary. Dożynki objął patronatem honorowym starosta kielecki Mirosław Gębski.

Dożynki Gminy Pierzchnica rozpoczną się w kościele parafialnym o godzinie 12 a następnie korowód z wieńcami dożynkowymi przejdzie na rynek w Pierzchnicy. Na scenie wystąpi wiele rodzimy zespołów ludowych a także zaprezentuje się zespół FOX. Wszystko zakończy się wieczorną zabawą taneczną.

W gminie Strawczyn dożynki odbędą się w ramach dwudniowej Strawczynady. W programie imprezy znajdziemy między innymi występy wokalne i taneczne artystów z terenu gminy, występ zespołu „Swojaki” oraz zespołu Lubczyk z Ukrainy. Gwiazdami wieczoru będą Cliver i Power Play. Na zakończenie wyedarzenia zobaczymy pokaz sztucznych ogni. Święto Gminy Strawczyn „Strawczynada 2019” objął patronatem honorowym starosta kielecki Mirosław Gębski.

Dożynki w dniu 31 sierpnia:

Od godz. 15.00 na placu festynowym w Nowinach odbędzie się święto gminy Sitkówka - Nowiny podczas, którego  zobaczymy prezentację wieńców dożynkowych. W programie znajdziemy pokazy gimnastyczne, koncert orkiestry dętej z Nowin i Płotów oraz wiele innych atrakcji. Gwiazdą wieczoru tegorocznego święta będzie Zenon Martyniuk.

następna poprzednia powrót do listy aktualności

banery

poprzedni baner
 • 8nVSCtil4pM6HMklMjC-bTmgxsRzV6f0F5bCv2AF2V0

 • K5ZQ3VAdEFCGVKYFQL6OZTUYrnDrl7vik3oIYfqfePs

 • o3--1demdUwNiOppJv3rX7QcPsSVdEzIpMB1Ho_zVVc

 • yI1z8PyeQCh5nlL-LOWQxuWcFzDEzSbYkS_XNgF3ytk

 • LwYKnX-H73CTVtDrz7OltrLSz14sEplkgxNxVr7QCxY

 • 1JhkADsh7zKKxS3VaR0-BkGwe3xbFmjNqJI7P---w9g

 • qNofshjKytUj_NQSIdVAj7qgQ4e4B8gTtnxa8PsePoY

 • 1JGMrD2uLFOskOylpcG6RKPxJsuXEgy_n26Zo1YtJQQ

 • YTNRd29rQolLX3aqU9NSwlfRbTqEdy07wrdEyTrMDs4

 • gMpxILS2BeOT-MBM2oijEmMyKEfv7r7rnW1bTOiLmXk

 • XhWwPl6Y_FqrHeFQ3GOAScGh3HgqvKxaGY9UbyHi5mg

 • pZJKT-psS6dmlmIe9ytSsi2_z7jQjaJeTocdGCy3S2M

 • OZJdarc8WY0xXnHt2W10eWAhC5fYMuIHn3IfAqeYXAg

 • da8VUSqsfutzgZoZF7Z-rjQaUFXM_si1RnplhSaoVoo

 • er6G1Pe8I5Vt3Wxj36RS-wJK_cLHtZ-K164ELhlL8As

następny baner