Utalentowany artysta z Gnieździsk

14 Stycznia 2022

O tym, że z powiatu kieleckiego wywodzi się wielu utalentowanych artystów mogliśmy się przekonać już niejednokrotnie.  Niedawno swoim głosem i rockowym zacięciem zachwycił pochodzący z gminy Łopuszno Wiktor Kowalski. Wiktor Kowalski/FB

Wiktor Kowalski dał się poznać szerszemu gronu jako uczestnik 12. edycji programu „The Voice of Poland”. Był w drużynie Tomsona i Barona i dzięki swojemu niesamowitemu operowemu wokalowi dotarł do ćwierćfinału.

Z informacji zamieszczonych na oficjalnej stronie internetowej programu The Voice of Poland możemy dowiedzieć się kilku informacji o pochodzącym z powiatu kieleckiego artyście.  Pracuje w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i jest specjalistą ds. pozyskiwania inwestorów i współpracy międzynarodowej. Ma dwie córeczki Rozalię i Helenę. Talent do śpiewu w młodym wieku u Wiktora zauważyli rodzice. Na początku śpiewał w kościele, angażując się w życie parafii. Wiktor ukończył Szkołę Muzyczną I i II stopnia w klasie puzonu. Był wtedy bardzo aktywny - brał udział w konkursach, koncertach, przedstawieniach, spektaklach. Po maturze zdał na studia do Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu - bardzo zaangażował się w działalność Teatru Studenckiego Dobry Wieczór i Radio SIM. Następnie dostał się do Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

 Po udziale w show artysta wziął udział w trasie koncertowej z Justyną Steczkowską. Występował również z innymi artystami jak: Krzysztof Cugowski, Kasia Moś, Andrzej Piaseczny czy Kuba Badach.  Wiktor koncertuje nie tylko na dużych scenach, nie zapomina też o swojej małej Ojczyźnie. W ostatnim czasie można było go posłuchać m.in. podczas koncertu kolęd w Łopusznie.

W najbliższym czasie odbędą się dwa koncerty w regionie świętokrzyskim, podczas których posłuchamy Wiktora na żywo. W niedzielę, 23 stycznia o godzinie 17 artysta wystąpi w Kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Bałtowie w powiecie ostrowieckim. Kolejny koncert odbędzie się w sobotę, 26 lutego o godzinie 19 w sali Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach.

do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów