Święto folkloru w Chmielniku

21 Lipca 2021

1 sierpnia od godziny 14.00 na chmielnickim Rynku będzie można usłyszeć ludową muzykę. Po raz dwudziesty pierwszy odbędzie się Powiatowy Przeglądu Zespołów Folklorystycznych i Solistów.Powiatowy Przeglądu Zespołów Folklorystycznych i Solistów

- W tym roku na powiatowej scenie zobaczymy łącznie około  400 ludowych muzyków. Wystąpią soliści, zespoły pieśni i tańca oraz zespoły śpiewacze. Zapraszam wszystkich pasjonatów folkloru i kultury ludowej do Chmielnika - mówi starosta kielecki Mirosław Gębski.

Przegląd odbędzie się w formule konkursowej.  Jury pod przewodnictwem prof. Stanisława Cygana, w składzie Grzegorz Michta (muzyk) i Beata Wróbel (przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Kielcach) oceniać będzie artystów w następujących kategoriach: zespoły pieśni i tańca, zespoły śpiewacze a cappella,  zespoły śpiewacze z akompaniamentem oraz soliści.

W trakcie obrad jury na scenie wystąpi gościnnie Zespół Pieśni i Tańca Żeromszczyzna. 

Obok najlepszych solistów, zespołów śpiewaczych i zespołów pieśni i tańca podczas Przeglądu poznamy także osoby, które w ubiegłym roku szczególnie zasłużyły się dla powiatu kieleckiego w dziedzinie kultury i twórczości artystycznej. Wręczone zostaną Doroczne Nagrody Starosty Kieleckiego.

- Nagrody te przyznajemy raz w roku za działalność lub osiągnięcia o istotnym znaczeniu dla kultury i promocji powiatu kieleckiego. Chcemy w ten sposób wyróżniać twórców, którzy angażują się w utrwalanie naszego lokalnego dziedzictwa  - podkreśla Mirosław Gębski.  Każdy ze zwycięzców otrzyma statuetkę „Gloria”.

Patronat medialny nad wydarzeniem obieli: Radio Kielce, Radio eM, echo Dnia, TVP3 Kielce.

Zdjęcie ilustracyjne

do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów Zasady obsługi interesantów