Startuje Paczka Dla Rodaka

14 Listopada 2023

Zainicjowana przez starostę kieleckiego Mirosława Gębskiego akcja charytatywna startuje już dziś!

„Paczka dla Rodaka na Wileńszczyźnie” to zbiórka żywności i artykułów chemicznych, która trwa od 14.11 do 04.12. Dary zbierane są w Starostwie Powiatowym w Kielcach na poziomie „O” w godzinach 7.15 - 15.15.

Za przykładem powiatu kieleckiego do akcji włączyły się także powiaty: jędrzejowski, włoszczowski, opatowski oraz konecki.

Co podarować? - Wszystko to, co jest potrzebne do codziennego funkcjonowania, czyli żywność, środki chemiczne, odzież, obuwie. Zbiórka skierowana jest zarówno dla osób starszych jak i tych najmłodszych, dlatego środki higieniczne będą mile widziane - mówi starosta kielecki Mirosław Gębski.  Niespodzianką będą książki, zabawki oraz artykuły piśmiennicze i podarunki świąteczne.

 - Każdy gest niosący wsparcie, szczególnie w okresie zbliżających się Świąt, będzie miał ogromne znaczenie - mówi starosta.

Wzorem lat poprzednich dary zostaną dowiezione osobiście przez starostę jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

Przypominamy, że pierwsza godzina parkowania przy Starostwie Powiatowym w Kielcach jest bezpłatna, a dary zbierane są przy wejściu do Starostwa od strony parkingu.

 

 

 

do góry
W piątek (31.05) Starostwo Powiatowe w Kielcach nieczynne dla interesantów Trwa nabór do Rady Seniorów Powiatu Kieleckiego Starostwo Powiatowe będzie pracować dłużej Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów