Starostwo włącza się w akcję honorowego krwiodawstwa

21 Lipca 2020
 

4 sierpnia 2020 roku przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kielcach zaparkuje ambulans do poboru krwi. Mogą ją honorowo oddać zarówno pracownicy urzędu, jak i wszyscy chętni mieszkańcy powiatu kieleckiego. Zapraszamy i zachęcamy do podzielenia się tym cennym lekiem z potrzebującymi.

Mobilny punkt poboru krwi będzie stacjonował przed wejściem głównym do budynku starostwa przy ul. Wrzosowej 44 we wtorek, 4 sierpnia. Rejestracja krwiodawców prowadzona będzie w godzinach od 9.00 do 12.00.

- To odpowiedź naszego urzędu na liczne apele o oddawanie krwi. Wiemy, że w związku z trwającymi wakacjami i urlopami honorowych krwiodawców, tego cennego leku bardzo brakuje. Tymczasem nie ubywa chorych oraz oczekujących na operacje i zabiegi w szpitalach, którzy potrzebują zapasów krwi. Mamy nadzieję, że w ten sposób przyczynimy się do poprawy tej sytuacji. Zapraszamy nie tylko pracowników starostwa i powiatowych jednostek organizacyjnych, ale także wszystkich chętnych. Wspólnie pomóżmy ratować zdrowie i życie chorych – zachęca Mariusz Ściana, członek Zarządu Powiatu w Kielcach.

Osoby, które zechcą włączyć się w akcję i oddać krew w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach proszeni są o wyposażenie się w maseczki ochronne oraz własny długopis. Należy zabrać również dowód osobisty lub paszport. Przed donacją wskazany jest lekki, nietłusty posiłek.

- To nie pierwsza tego typu akcja organizowana w Starostwie Powiatowym w Kielcach i na pewno nie ostatnia – zapewnia Mariusz Ściana, członek Zarządu Powiatu w Kielcach.

Informacje o tym, kto może zostać dawcą dostępne są na stronie internetowej: http://www.rckik-kielce.com.pl/. Obecnie w RCKiK w Kielcach niskie stany magazynowe dotyczą prawie wszystkich grup. Pamiętajmy: oddawanie krwi jest bezbolesne, trwa zaledwie kilka minut, a może uratować czyjeś życie!

Starostwo włącza się w akcję honorowego krwiodawstwa Starostwo włącza się w akcję honorowego krwiodawstwa
5

Starostwo włącza się w akcję honorowego krwiodawstwa

do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów