• Czas pracy: pn. - pt. 7.00 - 15.15

Umów wizytę / Rejestracja pojazdówTelefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Jak się dostać do Starostwa Powiatowego w Kielcach?

Smaki powiatu kieleckiego. Postawmy na lokalnych producentów

Powiat kielecki od lat promuje lokalne smaki, bogate tradycje kulinarne naszego terenu i podejmuje działania, które mają ocalić je od zapomnienia. Teraz wychodzimy do Państwa z kolejną inicjatywą pn. „Smaki powiatu kieleckiego – lokalni wytwórcy”.

Przez lata organizowania wielu powiatowych wydarzeń, w tym także kulinarnych zyskaliśmy pewność, że kuchnia powiatu kieleckiego jest niesamowita. Za pośrednictwem nowego cyklu będziemy Państwa do tego przekonywać.

Powiat kielecki może poszczycić się ogromnymi tradycjami kulinarnymi. Wbrew pozorom nadal jest wśród nas wielu rolników i hodowców, którzy o swój dobytek dbają sami, a z uzyskanych plonów wytwarzają własną żywność. Właśnie ich chcemy Państwu przedstawić. Dlatego prezentować będziemy to, co jest dziełem mieszkańców naszego powiatu i to, co często powstaje w niewielkiej liczbie, na niedużą skalę, ale wyjątkowe walory smakowe i odżywcze sprawiają, że warto się tym pochwalić szerszemu gronu odbiorców.

Coraz częściej szukamy produktów naturalnych. Chcemy pomóc Państwu je znaleźć, a tym którzy je wytwarzają, dotrzeć do potencjalnych odbiorców. Bo skracanie łańcucha dostaw i kupowanie bezpośrednio u rolnika, z jego sadu, ogrodu, pola, hodowli to już nie tylko moda i trend, to nasza teraźniejszość i nasze zdrowie.

Co zatem pokażemy? Będą owocowe przetwory z lokalnych sadów, sery z mleka od zwierząt hodowanych w małych gospodarstwach, miody od pszczół z własnych pasiek i o wiele, wiele więcej. Skąd? Od rolników, kół gospodyń wiejskich, gospodarzy, małych producentów z powiatu kieleckiego.

„Smaki powiatu kieleckiego – lokalni wytwórcy”. Zapraszamy.

Nie ma dwóch jednakowych bochenków. O tradycyjnym chlebie https://www.powiat.kielce.pl/starostwo/aktualnosci/idn:7798.html

Smaki powiatu kieleckiego, lokalni wytwórcy. Jabłka z własnego sadu https://www.powiat.kielce.pl/starostwo/aktualnosci/Smaki-powiatu-kieleckiego-lokalni-wytworcy.-Jablka-z-wlasnego-sadu/idn:8200.html

Serownia zagrodowa w gminie Łagów https://www.powiat.kielce.pl/starostwo/aktualnosci/Serownia-zagrodowa-w-gminie-Lagow/idn:8212.html