• Czas pracy: pn. - pt. 7.00 - 15.15

Jak się dostać do Starostwa Powiatowego w Kielcach?HERB I FLAGA POWIATU KIELECKIEGO - pobierz

Sezon turystyczny rozpoczęty

Fot. Urząd Marszałkowski Woj.  Świętokrzyskiego

Starosta kielecki, Mirosław Gębski wziął udział w uroczystej inauguracji sezonu turystycznego w województwie świętokrzyskim. Wydarzenie, które organizowane jest już pod raz XVII tym razem odbyło się na Zamku w Szydłowie.

Oficjalne rozpoczęcie sezonu turystycznego pierwotnie miało nastąpić w kwietniu, bo to właśnie wtedy można zauważyć znacząco zwiększający się po zimie ruch turystów. Plany pokrzyżowała jednak pandemia. Wydarzenie zorganizowano teraz, gdy obiekty turystyczne wracają do normalności.

W spotkaniu, poza starostą kieleckim, uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele Zarządu Województwa Świętokrzyskiego i sejmiku, samorządowcy oraz goście. Mieli oni okazję obejrzeć zabytki Szydłowa, które poddano rewitalizacji. Poza samym zamkiem to m. in. synagoga i skarbiec.

Starosta kielecki, Mirosław Gębski przy okazji tego wydarzenia apeluje, aby właśnie teraz wesprzeć lokalną turystykę. - To ważne, abyśmy pomogli przedstawicielom branży turystycznej ze świętokrzyskiego odbudować straty związane z epidemią koronawirusa. Oni mocno odczuli zamrożenie turystyki, które zostało wprowadzone dla naszego bezpieczeństwa. Dlatego powinniśmy im teraz pomóc, po prostu zwiedzając – mówi starosta kielecki i dodaje:  - Województwo świętokrzyskie, w tym powiat kielecki to prawdziwa perełka na turystycznej mapie Polski. Dostrzega to coraz więcej turystów z całego kraju. Możemy pochwalić się cennymi walorami przyrodniczymi i krajoznawczymi, unikatowymi zabytkami, dobrymi miejscami zarówno do aktywnego spędzania wolnego czasu, jak i spokojnego wypoczynku. Dlatego zachęcam wszystkich do korzystania z tych dobrodziejstw, a tych, którzy jeszcze nie znają naszego regionu i powiatu kieleckiego do jego poznawania i odkrywania tajemnic Gór Świętokrzyskich – mówi starosta kielecki, Mirosław Gębski.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego