Sesja o pożyczce na usunięcie odpadów

27 Lipca 2020
 

Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu w Kielcach obędzie się 28 lipca 2020 r. o godz. 15.00 w sali audytoryjnej Starostwa Powiatowego w Kielcach (s. 268).

Wśród tematów poruszanych na sesji, najważniejsze będą dotyczyły zaciągnięcia pożyczki długoterminowej w wysokości 3 mln zł w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach na sfinansowanie "usunięcia, w trybie wykonania zastępczego odpadów powstałych podczas pożaru 19 kwietnia zgromadzonych na działce 46/8 na ulicy Perłowej".

Co to oznacza? - Zwrócimy się do radnych o wyrażenie zgody na zaciągnięcie pożyczki długoterminowej w wysokości 3 milionów złotych. Będziemy spłacać ją z dochodów własnych powiatu. Spłatę kapitału pożyczki zaplanowano na lata 2021 – 2028 – wyjaśnia starosta kielecki, Mirosław Gębski.

Radni pochylą się także nad kolejną uchwałą w sprawie wyrażenia zgody na złożenie wniosku oraz realizację grantu pn. „Działania powiatu kieleckiego wspierające Domy Pomocy Społecznej w walce z COVID-19”, w ramach projektu pn. „Bezpieczna Przyszłość”, finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

Projekt grantowy realizowany jest przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach.

Celem udzielenia grantów jest wsparcie domów pomocy społecznej, w tym mieszkańców i personelu.

Radni będą także rozpatrywać petycję dotyczącą bezpieczeństwa na drodze powiatowej nr 0026 T Śladków Mały – Palonki – Kargów.

 

 

do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów