do góry

 • Czas pracy: pn. - pt. 7.00 - 15.15
 • ul. Wrzosowa 44
  25-211 Kielce

 • tel. 41 200 12 00, 41 200 12 08
  fax 41 200 12 10

Umów wizytę / Rejestracja pojazdówTelefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Jak się dostać do Starostwa Powiatowego w Kielcach?
18 czerwca
2017

Rynek w Daleszycach wypełniony muzyką

 

Jedenaście orkiestr dętych z terenu powiatu kieleckiego wzięło udział w organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Kielcach oraz Miasto i Gminę Daleszyce XI Powiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych.

Piękna sceneria daleszyckiego Rynku, wyśmienita pogoda oraz wspaniałe dźwięki instrumentów dętych – tak wyglądał XI Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych, który odbył się w niedzielę, 18 czerwca w Daleszycach. Imprezę tradycyjnie rozpoczęło przejście orkiestr trasą spod Urzędu Gminy w rytm marszowej muzyki wraz z prezentacją barwnych strojów i występami mażoretek.

O tym, że „jest w orkiestrach dętych jakaś siła” goście Przeglądu mogli przekonać się słuchając blisko 300 osobowej niezwykłej powiatowej orkiestry, która przy aplauzie wielu mieszkańców powiatu kieleckiego wykonała wspólnie dwa utwory: "Witaj Polsko” oraz „Orkiestry Dęte”.  A wszystko to pod batutą kapelmistrza z Nowin - Wojciecha Materka.

Zanim rozpoczął się Przegląd, zebranych gości na daleszyckim rynku powitał wicestarosta Zenon Janus. – Szykuje się piękna pogoda i wspaniała uczta duchowa. Życzę dobrej zabawy – powiedział wicestarosta kielecki. Jan Cedro, przewodniczący Rady Powiatu w Kielcach zwrócił się do licznie zebranych mieszkańców powiatu i artystów: – Jestem zaszczycony, że tak wiele orkiestr na tym przeglądzie możemy gościć. Cieszę się, że w tym roku są nowe orkiestry i że tak licznie odpowiedzieliście państwo na nasze zaproszenie. To dobra okazja do konfrontacji. Będziemy słuchać sztuki na najwyższym poziomie.

Do gości przemówił także współorganizator Przeglądu Dariusz Meresiński, burmistrz Daleszyc: - Cieszę się, że wraz ze Starostwem Powiatowym w Kielcach możemy organizować tak wspaniałe wydarzenie, jakim jest ten przegląd orkiestr dętych – zaznaczał. – Dziękuję wójtom, którzy przybyli wraz ze swoimi orkiestrami.

- Niech ta muzyka dudni w naszych sercach jak najdłużej, bo to, co pokazuje młodzież, to zachwyca i cieszy. To uczta duchowa, którą będziemy się radować wszyscy - mówił Grzegorz Gałuszka, radny sejmiku wojewódzkiego. 

XI Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych zgromadził wielu miłośników muzyki. Była to impreza, dzięki której mieszkańcy mogli poznać po raz kolejny kunszt zespołów dętych działających w gminach powiatu kieleckiego. - Celem przeglądu jest też ukazanie niezwykłego dorobku amatorskich orkiestr dętych. Dla nas jest to także wspaniała okazja do wymiany doświadczeń między kapelmistrzami i uczestnikami przeglądu, integracja. Nie można zapomnieć także o jednej ważnej zalecie Przeglądu. Starostwo Powiatowe w Kielcach organizowanym co roku wydarzeniem tym, rozbudza aktywność kulturalną w gminach powiatu kieleckiego - powiedział jeden z najstarszych kapelmistrzów - Jan Tokarz.

Warto dodać, iż podczas Przeglądu, na specjalnym stoisku powiatu kieleckiego, mieszkańcy mogli uzyskać informację o zakresach leczenia i dostępności do świadczeń medycznych w powiatowych zakładach opieki zdrowotnej, informację o prawach pacjenta oraz zakresach usług medycznych zakontraktowanych przez NFZ w Kielcach, zbadać ciśnienie krwi oraz otrzymać „Pakiet Zdrowotny” ufundowany przez Starostę Kieleckiego i Dyrektora powiatowego zakładu opieki zdrowotnej, uprawniający do wykonania nieodpłatnego badania medycznego.

Obecni z nami byli: Mariusz Ściana - zastępca burmistrza Chmielnika, Przemysław Łysak - wójt gminy Górno,  Dariusz Skiba - burmistrz Bodzentyna, Tomasz lato – wójt gminy Masłów, Stanisław Strąk – wójt gminy Pierzchnica, Łukasz Barwinek - zastępca wójta Sitkówki – Nowin.

W niedzielę na Rynku wystąpiły kolejno: Orkiestra Dęta z Daleszyc, Gminna Orkiestra Dęta z Górna, Orkiestra Dęta z Nowin, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Bodzentynie, Szkolno Gminna Orkiestra Dęta w Morawicy, Orkiestra Dęta OSP w Łopusznie, Orkiestra Dęta ze Strawczyna, Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Masłowie, Parafialna Orkiestra Dęta „Perły Wincentego” w Odrowążku, Orkiestra Dęta w Piekoszowie, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Chmielnickiego Centrum Kultury. Orkiestry zaprezentowały utwory patriotyczne, klasyczne, rozrywkowe, ludowe i marszowe.
Każda z orkiestr otrzymała pamiątkową statuetkę oraz wyróżnienie finansowe ze środków Starostwa Powiatowego w Kielcach.

19 cze
2017

XI Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych w Daleszycach

następna poprzednia powrót do listy aktualności

banery

poprzedni baner
 • 8nVSCtil4pM6HMklMjC-bTmgxsRzV6f0F5bCv2AF2V0

 • K5ZQ3VAdEFCGVKYFQL6OZTUYrnDrl7vik3oIYfqfePs

 • o3--1demdUwNiOppJv3rX7QcPsSVdEzIpMB1Ho_zVVc

 • yI1z8PyeQCh5nlL-LOWQxuWcFzDEzSbYkS_XNgF3ytk

 • LwYKnX-H73CTVtDrz7OltrLSz14sEplkgxNxVr7QCxY

 • 1JhkADsh7zKKxS3VaR0-BkGwe3xbFmjNqJI7P---w9g

 • qNofshjKytUj_NQSIdVAj7qgQ4e4B8gTtnxa8PsePoY

 • 1JGMrD2uLFOskOylpcG6RKPxJsuXEgy_n26Zo1YtJQQ

 • YTNRd29rQolLX3aqU9NSwlfRbTqEdy07wrdEyTrMDs4

 • gMpxILS2BeOT-MBM2oijEmMyKEfv7r7rnW1bTOiLmXk

 • XhWwPl6Y_FqrHeFQ3GOAScGh3HgqvKxaGY9UbyHi5mg

 • pZJKT-psS6dmlmIe9ytSsi2_z7jQjaJeTocdGCy3S2M

 • OZJdarc8WY0xXnHt2W10eWAhC5fYMuIHn3IfAqeYXAg

 • da8VUSqsfutzgZoZF7Z-rjQaUFXM_si1RnplhSaoVoo

 • er6G1Pe8I5Vt3Wxj36RS-wJK_cLHtZ-K164ELhlL8As

następny baner