do góry
 • Czas pracy: pn. 7.00-17.15, wt.-pt. 7.15-15.15
  Wydział Komunikacji Transportu - godziny obsługi klientów:
  pn. 7.15-16.00, wt.-pt. 7.15-14.00
 • ul. Wrzosowa 44
  25-211 Kielce

 • tel. 41 200 12 00, 41 200 12 08
  fax 41 200 12 10

W sprawach rejestracji pojazdów i praw jazdy zapraszamy do Wydziału Komunikacji i Transportu w poniedziałki 7.15-16.00, wtorek - piątek w godzinach 7.15 - 14.00. Czas pracy Starostwa Powiatowego w Kielcach - w każdy poniedziałek urząd będzie czynny w godzinach od 7 do 17.15. Od wtorku do piątku od 7.15 do 15.15. HERB I FLAGA POWIATU KIELECKIEGO - pobierz
13 czerwca
2018

Rozstrzygnęliśmy konkursy fotograficzne

 

Starostwo Powiatowe w Kielcach z okazji 20-lecia samorządu powiatu kieleckiego oraz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, rozstrzygnęło dwa konkursy fotograficzne - „20 lecie samorządu – Powiat Kielecki czysty i zielony” oraz  „Droga do niepodległości – pomniki pamięci w jedności z przyrodą”.

- Rok 2018 jest rokiem wyjątkowym. Obchodzimy jubileusze 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz 20-lecia istnienia samorządów. Chcieliśmy włączyć dzieci i młodzież do udziału w tych obchodach – mówił Michał Godowski, starosta kielekci, który opowiedział młodzieży o samorządzie powiatu.

Celem konkursu było uczczenie pamięci uczestników powstań i przypomnienie mieszkańcom powiatu miejsc pamięci narodowej. Zadaniem uczestników konkursu było odnalezienie i upamiętnienie takich miejsc, które często są zapomniane, zaniedbane, ale zawsze wtopione w piękny krajobraz przyrodniczy powiatu kieleckiego. Fotografie złożone na konkurs przedstawiały różne formy pomników. Na zdjęciach uwidoczniono także krzyże w lasach, na cmentarzu, w wielu przypadkach w złym stanie technicznym, zarośnięte. Zgodnie z założeniami konkursu powinny one zostać otoczone włąciwą opieką aby móc kultywować pamięć o losach powstańców a zarazem pielęgnować kulturowe dziedzictwo powiatu kieleckiego. 

- Jesteśmy bardzo dużym powiatem, liczącym 210 tys mieszkańców. Dodatkowo jesteśmy największym powiatem w Polsce, ale też jesteśmy najwiekszą współlnotą samorządową w naszym województwie - dodał starosta, który podziękował wszystkim za udział w konkursie, dzięki któremu młodzież pokazała najpięniejsze miejsca powiatu, ale też miejsca dawno zapomniane w naszym regionie.

Na konkurs „20 lecie samorządu – Powiat Kielecki czysty i zielony” wpłynęło 31 zdjęć z 10 placówek oświatowych. Adresatami byli uczniowie klas VI i VII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych (z wyjątkiem uczniów klas maturalnych) oraz młodzieżowe ośrodki wychowawcze z terenu powiatu kieleckiego.

Komisja konkursowa oceniała zdjęcia złożone przez uczestników konkursu, kierując się kryteriami takimi jak: zgodność z tematem konkursu, jasność przekazu, możliwość oddziaływania na wyobraźnię i walory artystyczne.

 - Celem konkursu było ukazanie jak na przestrzeni 20 lat, podniosła się atrakcyjność powiatu kieleckiego, z uwagi na zrealizowanie wielu inwestycji sprzyjającym ochronie przyrody. Zdjęcia miały udokumentować, że dzięki tym działaniom powiat kielecki stał się czysty, zielony, atrakcyjny dla mieszkańców i turystów szukających miejsc do odpoczynku oraz miłośników przyrody. Uległa także poprawie jakość życia mieszkańców – dodaje Marek Kwiecień, czoenk Zarządu Powaitu w Kielcach.

Fotografie złożone na konkurs przedstawiały zrealizowane inwestycje służące ochronie środowiska (farmy wiatrowe, oczyszczalnie ścieków, solary, zbiorniki wodne, formy ochrony krajobrazu), a tym samym udokumentowały pozytywne zmiany jakie nastąpiły na terenie powiatu kieleckiego w okresie 20 lat istnienia samorządu Powiatu Kieleckiego.

Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:    

I miejsce  -  Piotr Brzozowski z VI klasy Szkoły Podstawowej w Zespole Placówek Oświatowych w Hucie Starej; opiekun: Pani Anna Choda;

II miejsce – Patrycja Sosińska z II klasy Gimnazjum im. gen. K.Tańskiego w Chmielniku;  opiekun: Pani Aneta Barucha – Wolska;

III miejsce – Julia Janus z VII klasy Szkoły Podstawowej w Zaborowicach; opiekun: Pani Marta Lachowska;

Wyróżnienie – Jakub Wójcik z II klasy Gimnazjum im. gen. K.Tańskiego w  Chmielniku;  opiekun: Pani  Aneta Barucha – Wolska.

Na drugi konkurs - pn. „Droga do niepodległości – pomniki pamięci w jedności z przyrodą” wpłynęło 65 zdjęć z 11 placówek oświatowych.

- Rok 2018 jest szczególny dla historii Polski, ponieważ dokładnie 100 lat temu w roku 1918, Polska po 123 latach odzyskała swoją niepodległość. Celem konkursu było uczczenie pamięci uczestników powstań i przypomnienie mieszkańcom powiatu miejsc pamięci narodowej. Zadaniem uczestników konkursu było odnalezienie i upamiętnienie takich miejsc, które często są zapomniane, zaniedbane, ale zawsze wtopione w piękny krajobraz przyrodniczy powiatu kieleckiego. Fotografie złożone na konkurs przedstawiały różne formy pomników. Na zdjęciach uwidoczniono także krzyże w lasach, na cmentarzu, w wielu przypadkach w złym stanie technicznym, zarośnięte. Zgodnie z założeniami konkursu powinny one zostać otoczone właściwą opieką aby móc kultywować pamięć o losach powstańców a zarazem pielęgnować kulturowe dziedzictwo powiatu kieleckiego – wymienia Marek Kwiecień.

Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:    

I miejsce  - Aleksandra Dębczyńska z II klasy oddziału gimnazjalnego w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Daleszycach;  opiekun: Pani Joanna Pala;

II miejsce –  Katarzyna Soboń z II klasy gimnazjum w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łopusznie; opiekun: Pani Iwona Rydz;

III miejsce – Martyna Zimnicka z VII klasy Szkoły Podstawowej w Rykoszynie; opiekun: Pani Jolanta Świebodzka;

Wyróżnienie – Szymon Wolski z II klasy Gimnazjum im. gen. K.Tańskiego w  Chmielniku;  opiekun: Pani Aneta Barucha – Wolska.                  

Wszystkim laureatom komisja konkursowa przyznała nagrody rzeczowe w postaci drobnego sprzętu elektronicznego/sportowego/radiowego, książek o tematyce przyrodniczej o łącznej wartości około 1 000,00 zł .

następna poprzednia powrót do listy aktualności

banery

poprzedni baner
 • 8nVSCtil4pM6HMklMjC-bTmgxsRzV6f0F5bCv2AF2V0

 • K5ZQ3VAdEFCGVKYFQL6OZTUYrnDrl7vik3oIYfqfePs

 • o3--1demdUwNiOppJv3rX7QcPsSVdEzIpMB1Ho_zVVc

 • yI1z8PyeQCh5nlL-LOWQxuWcFzDEzSbYkS_XNgF3ytk

 • LwYKnX-H73CTVtDrz7OltrLSz14sEplkgxNxVr7QCxY

 • 1JhkADsh7zKKxS3VaR0-BkGwe3xbFmjNqJI7P---w9g

 • qNofshjKytUj_NQSIdVAj7qgQ4e4B8gTtnxa8PsePoY

 • 1JGMrD2uLFOskOylpcG6RKPxJsuXEgy_n26Zo1YtJQQ

 • YTNRd29rQolLX3aqU9NSwlfRbTqEdy07wrdEyTrMDs4

 • gMpxILS2BeOT-MBM2oijEmMyKEfv7r7rnW1bTOiLmXk

 • XhWwPl6Y_FqrHeFQ3GOAScGh3HgqvKxaGY9UbyHi5mg

 • pZJKT-psS6dmlmIe9ytSsi2_z7jQjaJeTocdGCy3S2M

 • OZJdarc8WY0xXnHt2W10eWAhC5fYMuIHn3IfAqeYXAg

 • da8VUSqsfutzgZoZF7Z-rjQaUFXM_si1RnplhSaoVoo

 • er6G1Pe8I5Vt3Wxj36RS-wJK_cLHtZ-K164ELhlL8As

następny baner