Rozpoczął się nowy rok szkolny

1 Września 2021

Zabrzmiał pierwszy dzwonek w pięciu powiatowych szkołach. Naukę rozpoczęło łącznie 1693 uczniów. Budynek Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach

Tegoroczna inauguracja roku szkolnego 2021/2022 podobnie jak w ubiegłym roku odbyła się w reżimie sanitarnym. W przestrzeni publicznej obowiązywał nakaz noszenia maseczek, dystans społeczny oraz dezynfekcja rąk. W szkołach odbyły się symboliczne akademie i spotkania z wychowawcami, którzy omówili najważniejsze sprawy związane z nauką oraz plan lekcji.

- W dalszym ciągu nasza praca odbywa się z zachowaniem zasad sanitarnych. Podzieliliśmy uczniów na dwie grupy. W symbolicznej akademii wezmą udział uczniowie klas pierwszych. Wszyscy uczniowie spotykają się z wychowawcami - mówił Sławomir Wójcik, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku.

W tym roku naukę w pierwszych klasach rozpoczęło w sumie 320 uczniów. Powiatowy Zespół Szkół w Bodzentynie na swoją nową szkołę wybrało 30 uczniów. Razem w szkole pobiera naukę 121 osób. Edukację w  Powiatowym Zespół Szkół w Chęcinach rozpoczęło 358 uczniów, w tym 92 w klasach pierwszych.  W PZS w Chmielniku ogółem uczy się 453 uczniów, a w klasach pierwszych- 75. PZS w Łopusznie kształci 693 osoby, w tym  107 uczniów w klasach pierwszych. Po raz pierwszy mury Zespołu Szkół nr 8 w Nowej Słupi przekroczyło 16 uczniów. Szkoła liczy łącznie 68 podopiecznych.

- Rozpoczynamy nowy rok szkolny. Życzymy wszystkim uczniom samych sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności. Nauczycielom i pracownikom szkół - energii i wytrwałości w realizacji wszystkich ambitnych planów - mówi starosta kielecki Mirosław Gębski.

Rozpoczął się nowy rok szkolny w PZS w Bodzentynie (1) Rozpoczął się nowy rok szkolny w PZS w Bodzentynie (1)
5

Rozpoczął się nowy rok szkolny w PZS w Bodzentynie

do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów Zasady obsługi interesantów